Teorii, že pyramidy vznikly z vápencových bloků, které dělníci nosili po rampách, si tak zjevně každý vysvětluje po svém.

Vědec přišel s šokující teorií a rozzuřil Egypťany

Za tímto tvrzením údajně stojí Joseph Davidovits, ředitel Ústavu geopolymerů v Saint Quentin ve Francii. Právě on před více než dvaceti lety přišel s tvrzením, že kameny pyramid jsou ve skutečnosti vyrobeny z velmi rané formy betonu, která vznikla jako směs vápence, jílu, vápna a vody.

Tuto teorii však zatím nikdo neprokázal. Otázkou tedy zůstává, jak to bude dál?

Uznávaný badatel a profesor na katedře materiálových věd a inženýrství na Drexelově univerzitě, Michel Barsoum, se tedy pustil do výzkumu, aby zjistil, jak tomu skutečně je.

Po roce a půl dlouhých rozsáhlých pozorováních za pomoci skenovacího elektronového mikroskopu a dalších testů, Barsoum a jeho výzkumná skupina konečně začali vyvozovat určité závěry o materiálu, který byl na stavbu pyramid použit.

Zjistili, že sebemenší struktury uvnitř vnitřních a vnějších plášťových kamenů skutečně odpovídají rekonstituovanému vápenci. Tmel spojující vápencové kamenivo byl buď oxid křemičitý (stavební kámen křemene), nebo křemičitý minerál bohatý na vápník a hořčík.

Kameny však měly vysoký obsah vody. To je pro běžně suchý přírodní vápenec poměrně neobvyklý jev. Byly navíc amorfní, což znamená, že atomy jejich uspořádání nebyly pravidelné ani periodické, což také neodpovídá struktuře vápence.

Pyramidy nevznikly, jak si myslíte!

Chemické složení vzorků, které vědci zkoumali, se nikde v přírodě nevyskytuje. "Proto," řekl Barsoum, "je velmi nepravděpodobné, že vnější a vnitřní plášťové kameny, které jsme zkoumali, byly vytesány z přírodního vápencového bloku."

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Ještě překvapivější je, že Barsoum a jeho další postgraduální student Aaron Sakulich nedávno objevili v jednom ze vzorků přítomnost nanokuliček oxidu křemičitého o průměru pouhé miliardtiny metru. Tento objev dále potvrzuje, že tyto bloky skutečně nejsou přírodním vápencem.

Pokud tedy tento 4 500 let starý "vápenec" je věrnou obdobou originálu, že dokázal uvést v omyl celé generace egyptologů a geologů, byli dle vědců staří Egypťané lepšími "nanotechnology", než si celou dobu myslíme. K potvrzení této teorie je však třeba dalšího zkoumání.

Zdroje:

www.todayifoundout.com

en.wikipedia.org

www.neatorama.com