Situace, kdy se toaleta ucpe a my nevíme kudy kam, je poměrně nepříjemným, na druhou stranu také běžným domácím dilematem. I pro to však existuje snadné a rychlé řešení. V případě stoupající vody okamžitě zvedněte víko nádržky toalety a stiskněte klapku.

Ucpaný záchod

Pro větší bezpečnost uzavřete přívod vody za toaletou.Nalijte do mísy horkou vodu, aby se ucpávka rozpustila a splachování bylo snazší. Pokud se nic závratného nestane, zkuste mýdlový roztok. 

Ten připravíte tak, že přímo do záchodové mísy nejprve nalijete horkou vodu. Poté přidáte několik lžic mýdla nebo pěnivého šamponu. Necháte několik minut působit a poté spláchnete. Kombinace horké vody a mýdla často pomůže.

Na ucpaný záchod vám pomohou také šumivé záchodové "bomby". Ty vyrobíte zcela jednoduše. Smíchejte jedlou sodu, epsomskou sůl a jar na nádobí. Vznikne směs podobná mokrému písku.

Směs rozdělte a naplňte do silikonové formy, nechte ji přes noc zaschnout a vzniklé "bomby" uložte do vzduchotěsné nádoby.

Boraxová záchrana

V případě potřeby vhoďte jednu bombu do záchodu, počkejte, až vyšumí a spláchněte. Šumivé záchodové "bomby" představují vhodné řešení pro domácí použití.

Jak vyhrát nad ucpaným záchodem: 

Zdroj: Youtube

Dalším řešením, jak na ucpaný záchod, je borax. Zavřete přívod vody a do záchodové mísy nasypte asi 1/2 šálku boraxu. Počkejte 5 až 10 minut a poté napusťte kbelík horké vody. Borax může být mocným spojencem při řešení ucpané toalety.

Naučit se, jak uvolnit ucpaný záchod bez použití zvonu, je cenná dovednost, která vás může zachránit před nepříjemnými situacemi. Tyto metody vám poskytnou rozmanitou sadu „nástrojů“ pro ty méně příjemné scénáře. 

Ať už jste doma nebo mimo domov, setkání s ucpaným záchodem už nemusí být zdrojem paniky. Vyzbrojeni těmito jednoduchými, ale účinnými technikami můžete situaci s jistotou zvládnout a vyhnout se budoucím katastrofám v koupelně.

Zdroje: www.familyhandyman.com, www.bobvila.com, happyhiller.com