Od filmu na svah

Je to skutečně celkem dávno, kdy na televizní obrazovky přišel film Jak se krotí krokodýli. V něm jednu z hlavních dětských rolí ztvárnil právě Tomáš Peč. Zahrál si roztomilého Vítka Koudelku

Pro osmiletého Vítka Koudelku nebyl život vůbec jednoduchý. Měl dva tatínky a dvě maminky, zatímco jeho spolužačka Amálka Rychmanová měla pouze jednoho tatínka, kterého však viděla jen jednou za měsíc. 

Vítek má sice čtyři rodiče, ale ani jeden nevěnuje pozornost tomu, co by chtěl. Spolu se svými spolužáky odejde na školu v přírodě. Ani ta ho ale šťastným neudělá. Jako jediný totiž nedostane dopis od svých rodičů.

Ve svérázné komedii režisérky Marie Poledňákové si Tomáš Peč zahrál po boku skvělých herců jako Miroslav Etzler, Jirka Mádl a Václav Postránecký

Ačkoliv v tomto filmu ukázal Tomáš dostatek hereckého talentu a navždy se zapsal do srdcí mnoha diváků, jeho další životní cesta nabrala zcela jiný směr.

Role Vítka Koudelky tak byla pro Tomáše první a zároveň také poslední filmovou zkušeností. 

Jak vypadá dnes?

Ačkoliv Tomášova herecká kariéra skončila stejně rychle, jako začala, Tomáš své životní štěstí přece jen našel. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Z roztomilého klučiny ze snímku Jak se krotí krokodýli se stal vášnivý freeskiingový nadšenec. Freeskiing je druhem alpského lyžování, kde však sjezd na lyžích není jen o sjezdovce. 

Jde o adrenalinovou směs velmi nebezpečných skoků a akrobatických kousků, které lze vidět například u snowboardingu. A stejně jako v jediné filmové komedii, kterou natočil, i zde se Tomášovi daří na výbornou. 

K freeskiingu se Tomáš dostal díky staršímu bratrovi Michalovi, který je sám odvážným freeskierem. Tomáš se stejně rychle jako jeho bratr do tohoto nebezpečného sportu zamiloval. 

Nutno podotknout, že Tomášova nová vášeň s sebou přináší daleko větší riziko než herectví. Freeskiing zahrnuje jízdu ve volném terénu, často na pomezí nebezpečných hor a lesů, kde se lyžaři potýkají nejen s vysokými seskoky, ale především s nebezpečím lavin.

Riziko freeskiingu Tomáš zakusil na vlastní kůži, když si v roce 2015 musel kvůli zranění kolene udělat nechtěnou pauzu. Ale jak sám řekl: "Žádná výzva není příliš velká pro opravdového dobrodruha". 

Tomáš se k freeskiingu vrátil a nechal se slyšet, že by rád reprezentoval tento sport také na olympiádě. Lásku k lyžování a horám zdědil Tomáš pravděpodobně pod svém otci, který pracuje jako záchranář v Alpách.

Tomášova rodina ho v jeho vášni plně podporuje. Podle Tomáše pak tento sport nabízí mnohem více dobrodružství než stání před kamerou.

www.osobnosti.cz, www.fdb.cz, www.csfd.cz