Rodinná komedie Jak se krotí krokodýli je plná hereckých hvězd, přesto celou řadu z nich zastínil tehdy sedmiletý Tomáš Peč. Ten ve filmu ztvárnil prvňáčka Vítka Koudelku, který odjede se svou třídou na školu v přírodě. Zatímco ale jeho spolužáci si výlet užívali, Vítek byl dlouho smutný, protože jako jediný nedostal od své maminky žádný dopis.

Diváky zaujal

Tomáš Peč ve své roli na diváky zapůsobil a jeho výkon všichni chválili do nebes. I proto se ostatně mnozí z nich nemohli dočkat, až malého herce uvidí v jiných projektech. To se ale nikdy nestalo. Snímek Jak se krotí krokodýli byl totiž prvním a zároveň posledním filmem, ve kterém se Tomáš Peč objevil.

Jiný směr

Tomáš už v dětství tíhnul ke sportu, a tak není divu, že mu dal nakonec přednost před herectví. Už několik let se aktivně věnuje freeskiingu – moderní formě lyžování, která se vyznačuje svobodou a kreativitou ve výběru terénu a stylu jízdy. Narozdíl od tradičního lyžování, které se většinou odehrává na upravených sjezdovkách, freeskiing zahrnuje jízdu na nesrovnaných svazích, ve volném terénu, mimo upravené sjezdovky, a také provádění akrobatických prvků jako jsou skoky, rotace a další triky.

Ošklivé poranění

Sport je to bezesporu nebezpečný a mnozí nadšenci, kteří se mu věnují, často utrpí nejrůznější zranění. Přesně to potkalo v roce 2015 i Tomáše, který si při lyžování poranil koleno a musel si dát od svého oblíbeného sportu na několik měsíců pauzu.

Kromě freeskiingu se Tomáš věnuje také skateboardingu a na svém Instagramu často zveřejňuje nejrůznější videa jak ze svého dovádění na sněhu, tak také na skate rampách.

Ve sportu se Tomášovi zkrátka velmi daří a lze velmi snadno odvodit, že má v plánu v něm ještě dlouho setrvat. Přestože by jistě mnozí diváci rádi viděli Tomáše znovu na televizních obrazovkách nebo na plátnech kin, je velmi nepravděpodobné, že se tak někdy stane. Komedie Marie Poledňákové Jak se krotí krokodýli tak zřejmě navždy zůstane jediným snímkem, v němž se Tomáš Peč objevil.

Zdroje: nova.cz, eXtra.cz, expertka.cz