Stařecké skvrny

Stařecké skvrny jsou tmavé fleky, které se nejčastěji vyskytují v místech, kam dopadá nejvíce slunečního světla. Objevit se mohou v obličeji, ale také v dekoltu nebo na hřbetech rukou. 

Jedná se o nevzhledné fleky, které vznikají důsledkem hyperpigmentace. Obvykle platí, že na vzniku stařeckých skvrn se podílí genetika, fototyp naší pleti a hlavně péče o pokožku. 

V případě, že jste jako mladí často a s oblibou navštěvovali solární studia a vystavovali svá těla přímému slunci bez adekvátní ochrany, je šance na vznik stařeckých skrvn skutečně vysoká. Dobrou zprávou je, že tento problém lze řešit. 

Buď můžete navštivit odborníka v podobě dermatologa, který vás stařeckých skrvn zbaví a navrátí vaší pleti původní odstín i kvalitu nebo si můžete stařecké skrvny odstranit svépomocí.

Stařecké skvrny jsou důsledkem stárnutí pleti. Proto je nutné pleť, a to především v obličeji, neustále chránit. Je nutné, abyste celoročně používali k ochraně obličeji krém s UV faktorem. 

Trik našich babiček

Nejúčinnějším se v tomto směru jeví UV faktor 50. Ten poskytne vaší pleti vše, co potřebuje, aby se předčasnému stárnutí a tvorbě stařeckých skvrn vyhnula. Nutno podotknout, že krém s UV faktorem je nutné používat i tehdy, když je pod mrakem a slunce nesvítí. 

Jak se zbavit stařeckých skvrn: 

Zdroj: Youtube

Stařecké skvrny jako takové nejsou pro nás žádným ohrožením. Jsou pouze nevzhledným estetickým defektem, který je na naší pleti poměrně viditelný. 

Přesto je prevence nejúčinnější cestou, jak těmto skrvnám předcházet. Pokud se už nacházíte ve fázi, kdy stařecké skrvny máme a nelíbí se vám, ale nechcete utrácet tisíce korun u dermatologa, poradíme vám, jak se jich zbavit. 

Jedním ze způsobů, jak se stařeckými skvrnami zatočit, je trik našich babiček. Možná proto řada z nich tyto skrvny neměla a netrápily je ani vrásky. Kouzlo tohoto triku tkví v zelenině. Vyzkoušet můžete například masku z cibule. 

Oloupanou cibuli nastrouhejte na kaši, přilijte pár kapek octa, přidejte lžičku medu a polévkovou lžíci olivového oleje. Vytvořte krémovou texturu. Vzniklou směs nanášejte na pleť ráno a večer po dobu 3 měsíců. Se stařeckými skvrnami vám pomůže i obyčejná mrkev. 

Tu nastrouhejte najemno, přidejte petržel a trochu olivového oleje a smíchejte. Směs nechte macerovat na tmavém místě. Po týdnu slijte, pevné části vyhoďte a vzniklý olej nanášejte na místa, kde máte skvrny. Opakujte do té doby, než skvrny zcela nezmizí. 

Zdroje: www.webmd.com, www.healthline.com, www.mayoclinic.org