Pokud se potýkáte s problémy se zažíváním nebo usilujete o celkovou pohodu, může být očista tlustého střeva klíčem k odemčení cesty k dobrému zdraví. Očista tlustého střeva přináší řadu výhod pro celkové zdraví a pohodu. 

Zdraví střev

Pomáhá odstraňovat nahromaděné toxiny, kyseliny a nestrávený odpad z tlustého střeva, což vede k čistšímu a účinnějšímu trávení. Detoxikace střev podporuje zdravý střevní mikrobiom a zlepšuje vstřebávání živin, což je pro vaše tělo něco jako resetovací tlačítko.

Kromě toho očista tlustého střeva podporuje přirozené detoxikační procesy těla, odlehčuje ledvinám a játrům a podporuje zdravější imunitní systém. Zanedbání zdraví střev může mít vliv na celkovou pohodu, proto je detoxikace a očista střev nezbytná pro holistický přístup k našemu zdraví.

Pro vytvoření účinné šťávy na pročištění tlustého střeva je zásadní kombinace čerstvého organického ovoce a zeleniny. Mezi klíčové složky a jejich přínosy patří okurka, celer, kapusta, jablko, citrón, aloe vera a kurkuma. 

Recept našich babiček

Okurka obsahuje 96 % vody, hydratuje a posiluje zdraví tlustého střeva a zároveň reguluje pohyb střev. Slouží jako vynikající základ pro šťávu. Celer je plný antioxidantů a vlákniny, podporuje zdraví jater a trávicího traktu a snižuje záněty v těle.

Detoxikujte svá střeva pomocí přírodních domácích prostředků: 

Zdroj: Youtube

Kapusta je bohatá na chlorofyl, pomáhá při očistě tlustého střeva a zároveň dodává základní živiny, vitamíny a minerály. Jablko s vysokým obsahem vlákniny a antioxidantů podporuje růst zdraví prospěšných bakterií ve střevech, takže jsou ideální pro očistu tlustého střeva.

Citróny jsou plné vitaminu C a rozpustné vlákniny, detoxikují organismus a chrání před volnými radikály, které mohou způsobit poškození buněk. Aloe vera je přírodní antimikrobiální prostředek bohatý na vitamíny, minerály, aminokyseliny a triterpenoidní saponiny. Pomáhá vyplavovat toxiny z tlustého střeva a podporuje regeneraci buněk.

Kurkuma je protizánětlivou složkou, která podporuje zdraví trávicího traktu a zmírňuje plynatost a nadýmání. Zeleninu a ovoce odšťavněte a nechte šťávu chvilku odstát, smíchejte s lžičkou kurkumy a promíchejte. Šťávu nalijte do velké skleněné nádoby a po malých doušcích šťávu popíjejte po dobu 3 dnů.

Domácí šťáva na pročištění tlustého střeva může být příjemným doplňkem vaší cesty za zdravím. Detoxikace střev je důležitou součástí prevence střevních onemocnění. Jsme totiž zdraví přesně tak, jak jsou zdravá naše střeva.

Zdroje: www.quora.com, draxe.com, www.healthline.com