Očista zevnitř

Vydat se na cestu očisty tlustého střeva nabízí řadu výhod pro zdraví a celkovou pohodu. Tento proces pomáhá odstraňovat nahromaděné toxiny a nestrávený odpad z tlustého střeva, což vede nejen k efektivnějšímu trávení. 

Očistou střev získáte zdravý střevní mikrobiom a zajistíte lepší vstřebávání živin, což je pro vaše tělo něco jako resetovací tlačítko. Čisté tlusté střevo navíc odlehčuje ledvinám a játrům, protože umožňuje účinně filtrovat toxické látky a podporuje silnější imunitní systém. 

Zdraví střev hraje často poněkud přehlíženou a přitom klíčovou roli v celkové pohodě, proto je pravidelná péče a podpora jeho fungování pro každého člověka nezbytná. Jak na očistu střev a co skutečně funguje, věděly už naše babičky. Inspirujte se osvědčenými radami a podpořte konečně své zdraví. 

Jednou z možností, jak očistit své střevo, je pití bylinkových čajů. Právě čaje používaly k očistě střev naše babičky. Věděly, že pravidelným popíjenám čaje z aloe vera, kořene bahenního a jilmu si pomůžete při zácpě.

Pomoci vám mohou také čaje jako jsou zázvorový, s obsahem kajenského pepře nebo odvar z listů ostružiníku křovitého. Ten pomůže při problémech s trávením a činností střev. Příprava je naprosto jednoduchá. Lžíci listů ostružiníku zalijte šálkem vroucí vody, nechte 10 minut louhovat a poté sceďte. Pijte po doušcích.

Zařaďte šťávy

Další metodou, jak účinně očistit střeva, je popíjení ovocných a zeleninových šťáv. Základem těchto šťáv by měla být okurka, která se skládá z 96 % z vody. Jejím zařazením posílíte zdraví tlustého střeva a budete regulovat pohyb střev. Pokud do okurkové šťávy přidáte stonky celeru, přispějete antioxidanty a vlákninou, které podporují zdraví trávicího traktu a zároveň snižují záněty.

Vyčistěte tlusté střevo za 3 dny: 

Zdroj: Youtube

Listová zelenina, jako je kapusta nebo špenát, obsahuje chlorofyl, který napomáhá procesu čištění tlustého střeva a dodává základní živiny. Zelená jablka, bohatá na vlákninu a antioxidanty, podporují růst zdraví prospěšných bakterií. 

Citrony s vysokým obsahem vitaminu C a rozpustné vlákniny přispívají k detoxikačním vlastnostem a chrání před volnými radikály. Očistu střev můžete podpořit přidáním aloe vera, která je plná vitamínů, minerálů a antimikrobiálních látek a kořene kurkumy, která je známá pro svůj protizánětlivý účinek. Nezbytnou součástí jídelníčku pro podporu zdraví tlustého střeva jsou pak kysané mléčné výrobky. Kefír a jogurty jsou pro zažívání učiněný zázrak.

Při provádění očisty střev je nutné dbát zvýšené opatrnosti. Krátkodobé očistné kúry trvající 1-3 dny jsou obecně bezpečné. Dlouhodobé očisty střev mohou bez odborného vedení vést ke ztrátě živin a důležitých vitaminů a tudíž k potenciálnímu nebezpečí. Nejdůležitější je naslouchat svému tělu. Pokud se objeví slabost, únava nebo další nežádoucí účinky, zvažte ukončení očisty a poraďte se se svým lékařem. 

Zdroje: blackleaves.com.au, www.arogya.net, www.medicinenet.com