Mistr svádění

Jeho jméno se stalo synonymem pro všechny, jež milují ženy. Giacomo Casanova byl mistrem svádění 18. století. 

Spekuluje se, že Casanova začal s pohlavním životem ještě jako dítě, v pouhých 11 letech. Při dovršení plnoletosti měl tento muž za sebou už desítky sexuálních partnerů. Nebránil se ničemu. Dokonce sám vyhledával také homosexuální partnery. 

Jak sám s oblibou říkával: „Bylo by neslušné kohokoli odmítnout."

Casanova to uměl

Přesto to nebyl vzhled, ani kapsy plné peněz, co Casanovi zajistilo nadměrný příliv milenek a milenců. Casanova na to šel jinak. 

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Používal obyčejná slova, která však balil do neobyčejných příběhů. S ženami dokázal mluvit hodiny a hodiny a rozebírat všechna témata. 

Vymyslel si, že je vystudovaný právník, sem tam si na konec svého jména přidával aristokratické "de Seingalt". Byl ve svém lhaní natolik přesvědčivý, že nebylo člověka, který by mu nevěřil. 

Casanova měl stovky milenek a milenců. Jeho ložnicí prošla i řada celebrit té doby, jako impotentní vévoda Maddaloni či turecký ministr zahraničí. Byl otevřený všem a netajil se tím, že jeho poselstvím je předávat fyzickou blízkost. 

Jeho touha neustále svádět mu nakonec způsobila syfilitidu, která mocného milovníka uvrhla do deprese. Dokonce tak velké, že se pokusil o sebevraždu. 

Casanova byl svým chtíčem a chováním natolik proslulý, že ho za něj benátská inkvizice dokonce na dlouhých 5 let uvrhla do vězení. Ani to však vyhlášeného svůdníka nedokázalo změnit. 

Aby vždy dosáhl svého, nezdráhal se Casanova použít jakýkoli manévr. Například přesvědčit bohatou markýzu, že jediným lékem na její stáří je darovat mu peníze a sledovat jak souloží se skupinou panen. 

Vědci nyní oživili jeho tvář, aby zjistili, jak by Casanova vypadal dnes. Vyšel muž milého vzhledu, s podmanivým úsměvem, poměrně výrazným nosem a tmavě hnědýma očima. Kdo ví, zdali by i dnes měl u žen stejný úspěch jako v 18. století. 

Zdroje: www.historyhit.com, thepowermoves.com, www.europeana.eu