Krásná Sissi

Zní to možná jako sen, Sissi však rozhodně neměla na růžích ustláno. Narodila se do početné rodiny a musela velmi rychle dospět. Dcera bavorského knížete a jeho manželky Ludovity si dětství užívala do pouhých 15 let. 

Krátce poté se seznámila s Františkem Josefem I. a nedlouho poté se konala svatba. Kde kdo by řekl, že Sissi bude za tento krok nadmíru šťastná. Přesto ji sňatkem s mladým panovníkem nastaly poměrně kruté časy. 

Její štěstí rychle pošlapaly pomstychtivost dvora, dominance tchýně a fakt, že nejdůležitější ženou jejího manžela byla i nadále jeho matka. 

Zašlo to dokonce tak daleko, že se Sissi musela vzdát výchovy svých dětí. Na starost je dostala právě Sissiina tchýně. To bylo na mladou císařovnu až příliš. 

Rozhodla se pro útěk z paláce, aby na venkově, kam se přemístila, našla svou ztracenou svobodu. 

Aby si vykompenzovala nedokonalý manželský život a poměrně velké neštěstí v lásce, začala se mladá panovnice věnovat výhradně sama sobě. Jako krásná žena toužila najít ztracenou dokonalost v tom, jak vypadala. 

Oživlý portrét

Sissi držela nejrůznější diety. V touze vypadat co možná nejlépe téměř nejedla a její život doprovázela celá řada nesmyslných diet. Dokonce se traduje, že jedla prosetý písek, aby nepřibrala.

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Dopřávala si ledové koupele, na pleť používala syrové maso, každý den do úmoru cvičila. Nyní vědci oživili portrét císařovny Sissi a žasli údivem. Byla tak nádherná, že to obrazem nešlo vyjádřit. 

Přesto její krása vzala brzy za své. Neustálé trápení svého těla, nedostatečná strava a hodiny strávené cvičením způsobily, že se z dokonalé krásky v pouhých 45 letech stala žena zestárlého a ztrápeného vzhledu. 

Dopomohl k tomu také fakt, že přišla o svého jediného syna Rudolfa. To, co tehdy na plese krásek z rodu Wittelsbachů s mocnými muži z rodu Habsburků začalo jako pohádka, nakonec skončilo jako smutná tragédie. 

Po smrti svého syna se ztrápená a na kost vyhublá Sissi zcela odvrátila od veřejného života. Hodně cestovala a nakonec zemřela na následky atentátu. Na palubě parníku ji napadl italský anarchista Luigi Lucheni, kterému se podařilo probodnout Sissiinu hruď tenkou čepelí. Sissi na následky zranění zemřela. 

Život císařovny Sissi je tedy dokonalým důkazem, že ani svatba s princem a život v přepychovém paláci vám žití v pohádce zkrátka nezaručí. 

František Josef I. na počest Alžbětiny smrti založil řád. Její jméno je i dnes součástí mnoha rakouských památek. 

Zdroje: www.nationalgeographic.com, www.dw.com, www.thoughtco.com