Život plný výzev

Joe se narodil italské matce Anne Terese Ritě Cox a americkému otci Josephu Pennymu staršímu.  Už od dětství byl jeho život poznamenaný výzvami. Joeovi rodiče se rozvedli, když bylo chlapci pouhých šest let. 

Joe zůstal ve výhradní péči své matky Anne, která si krátce po rozvodu našla nového přítele a provdala se. Joe tak vyrůstal s dalšími sedmi sourozenci. Pět z nich bylo nevlastních. 

Ačkoli byl jeho život plný nelehkých výzev, odhodlání se s nimi utkat to Joeovi nevzalo. V patnácti let opustil domov a začal studovat na Marina High School v Huntington Beach v Kalifornii, kde se aktivně věnoval fotbalu a basketbalu. 

O tři roky později si konečně rozhodl věnovat herectví. "Jednou jsem vyzvedával kamaráda z kurzu herectví a rozhodl se, že to zkusím sám. Našel jsem místo, kde se mohu vyjádřit. Pokračoval jsem ve své kariéře a měl štěstí, dostal jsem angažmá." uvedl Penny.

Následovalo několik malých a ne příliš významných rolí. To Joa ale neodradilo. Byl rozhodnutý uděat vše, aby si svůj sen skutečně splnil. 

Zlom jeho kariéry nastal v roce 1984, kdy Joe dostal nabídku ztvárnit hlavní roli v seriálu Riptide. Zahrál si zde postavu Nicka Rydera, jednoho ze tří detektivů pracujících pro stejnou agenturu. 

Během natáčení Riptide to ale Joe neměl lehké. Jak sám uvedl, trpěl neustále mořskou nemocí, což natáčení dost ztěžovalo. 

Skrývá se před lidmi

Dalším průlomovým obdobím v jeho kariéře byl rok 1992, kdy Joe dostal nabídku zahrát si hezouna v seriálu Jake a Tlusťoch

Jak šel čas s Joem Pennym:

Zdroj: Youtube

Joe v tomto seriálu ztvárnil soukromého detektiva Jake Stylese, pohledného muže a skvělého vyšetřovalete, který pracuje pro protivného státního návladního J. L. McCaba

Seriál Jake a Tlusťoch se rychle zapsal do srdcí televizních diváků a Joe se díky němu stal slavnou televizní celebritou. Ani zde však natáčení neprobíhalo bez komplikací. Joe se během natáčení potýkal s ošklivou nemocí a často se cítil zesláblý. 

Ačkoli ho tento seriál dostal na výslunní, Joe tohoto rozhodnutí později litoval. Natáčení komplikovaly různé problémy. Od stávek scénáristů až po přílišné požadavky producentů. Pennyho jeho role po čase omrzela.

Navíc v té době čelil problémům spojeným s užíváním kokainu.

Mimo svět showbyznysu se Joe Penny proslavil zapojením do buddhistické sekty Nichiren Shoshu. Dnes vede klidný život v Los Angeles, kde žije se svou manželkou Cindy. Na veřejnosti se skoro neobjevuje. 

Volný čas tráví kempováním v lese nebo rybařením. Rád vaří. Sám o sobě říká, že je naprosto skvělý kuchař.

www.lifee.cz, www.msn.com, www.csfd.cz