Těm ze vzdálené budoucnosti pravděpodobně ano. Tvrdí to alespoň James Oliver, samozvaný meziplanetární vědec a cestovatel v čase z roku 6491. „Pocházím z jiné galaxie,” říká plynulou angličtinou ve videu zveřejněném na stránce YouTube ApexTV, jež se zabývá paranormálními jevy. „Jsem něco jako archeolog. Létám od obydlené planety k planetě a zkoumám jejich historii. Na Zemi se mi ale v roce 2018 porouchal stroj času.”

Aby dokázal, že mluví pravdu, nechal se připojit na detektor lži. S kapucí na hlavě, rozpixelovaným obličejem a zastřeným hlasem ochotně odpovídá na otázky tazatele. „Lidstvo úspěšně kolonizovalo jiné oběžnice a objevilo jiné formy života. Sám mám mezi nimi pár přátel.”

Cestovatel z roku 6491

„Je to skvělá parta,” směje se James. „Buď přiletí na mou planetu, nebo je v rámci svých služebních cest navštívím já.” Svěřuje se a zároveň dodává, že konflikt mezi pozemšťany a mezigalaktickými druhy je často tzv. na spadnutí. Unie, jež sdružuje všechny obydlené galaxie, ale všechny neshody zatím dokázala vyřešit. 

Tajemný muž také upozorňuje před různými katastrofami, kterým naše Země bude čelit. „Pokud jde o supervulkán Yellowstone, měli byste mít oči na stopkách. Až vybuchne, zastaví se veškerá letecká doprava.”

O politice nebo ekonomice se však bavit nechce. „Nemůžu říct, kdo bude příští americký prezident, mám to zakázané od mých nadřízených,” krčí rameny. S nimi je prý stále v kontaktu. Jak, to nedokázal popsat. Stejně jako místo, kde je schovaná jeho porouchaná vesmírná loď.

Detektor lži

Právě na tyto detaily upozorňují skeptici, jež jsou přesvědčení, že James Oliver blafuje a není tím, za koho se vydává. I přesto, že má být připojený na detektor lži, graf a výsledky jeho odpovědí nejsou na obrazovce zveřejněné. Zároveň je zarážející, že muž vypadá jako obyčejný Homo sapiens. Argumentují tím, že pokud by se lidé přemístili na jinou planetu, jejich těla by se během staletí přizpůsobila místním podmínkám. 

Zdroj: Youtube

„Navíc, polygraf lze snadno oklamat,” varuje Americká psychologická asociace. „To, že říká, že dotyčný mluví pravdu neznamená, že to tak je. Experimenty ukázaly, že pokud je dotázaný v klidu a svým slovům věří, test lze zmanipulovat.” Že video s cestovatelem není pravé dále naznačuje fakt, že bylo z kanálu ApexTV již odstraněné.

Zdroje: www.iflscience.com, www.9news.com.au, www.mirror.co.uk