www.thesun.co.uk, www.news.com.au, meaww.com

Oliver sám tvrdí, že se narodil v roce 6491 a byl vyslán zpět v čase, aby nás varoval před blížící se zkázou, která nás čeká. V řadě rozhovorů Oliver tvrdil, že byl součástí tajného vládního projektu, který zahrnoval cestování v čase a genetické inženýrství. Tvrdí, že byl vyslán zpět v čase do roku 2018, aby shromáždil informace o současném stavu světa a varoval nás před budoucností.

Na dokument v češtině se podívejte tady:

Zdroj: Youtube

Děsivé předpovědi, které Oliver údajně viděl

Oliverova tvrzení se setkala se skepticismem a nedůvěrou mnoha členů vědecké komunity. Přilákal však také malou skupinu věřících, kteří jsou jeho tvrzeními a možností cestování v čase a mimozemského života fascinováni.

Jedním z Oliverových nejznepokojivějších tvrzení je, že v blízké budoucnosti vybuchne Yellowstonský supervulkán, který vyhladí velkou část Spojených států a způsobí globální katastrofu. Tvrdí, že k této události dojde v roce 2028 a povede k rozsáhlé zkáze a chaosu.

Test na detektoru lži šokoval

Aby Oliver dodal svým tvrzením na věrohodnosti, podstoupil nedávno test na detektoru lži, který měl prokázat, že mluví pravdu. Podle výsledků testu obstál na výbornou, což některé přimělo brát jeho tvrzení vážněji.

Přestože prošel tímto "testem na detektoru lži", je potřeba upřesnit, že odmítl odpovědět na některé důležité otázky. Vše dokumentoval paranormální kanál ApexTV na YouTube, odkud se i nápad o detektoru lži vzal. Oliver souhlasil, že odpoví na sérii otázek. Bohužel na YouTube je identita tazatele i pana Olivera skrytá a jeho hlas je zkreslený. Navíc se ve videu objevují podivné střihy a dabing.

Mimo jiné uvedl, že se jeho stroj času porouchal, v důsledku čehož uvízl v roce 2018.

Jak probíhal test?

Na začátku testu tazatel pokládá dotaz, zda je Oliver skutečným cestovatelem v čase. „Ano, jsem skutečný cestovatel časem," říká Oliver s podivným britským přízvukem, ale na otázku, kde se jeho stroj nachází, odpovídá: „To vám nemohu říct". Přestože tvrdí, že pochází z roku 6491, jeho letopočty jsou prý „jiné" než naše, protože jeho domovská planeta je od Slunce vzdálenější než Země.

„Ale máme velmi nadané matematiky, kteří pracují dnem i nocí... aby vypočítali vztah mezi našimi roky a roky různých planet a civilizací, které zkoumáme. Po dokončení těchto výpočtů pocházím z vašeho roku 6491," dodává.

Ve stejném testu Oliver varuje lidstvo, že naše planeta bude stále "teplejší a teplejší". Zabránit katastrofě můžeme podle něj jen tím, že Amerika se musí vrátit k Pařížské smlouvě a snížit emise uhlíku. Neméně kontroverzním tvrzením je, že příteli Olivera jsou "mimozemšťané“ a jeho nejbližší přítel pochází z jiné galaxie.

Ač tedy na některé otázky odpovídá, na jiné, které by bylo možné v budoucnu lehce dokázat, odpovědět odmítá. Například odmítl odpovědět na otázku, kdo budou budoucí prezidenti USA.

Celkově však podle výsledků údajného "testu na detektoru lži" mluvil pan Oliver na každou otázku pravdu.

Navzdory kontroverzím, které Olivera a jeho tvrzení obklopují, je důležité si uvědomit, že neexistují žádné vědecké důkazy, které by potvrzovaly existenci cestování v čase nebo mimozemského života. I když je vždy zajímavé uvažovat o možnosti takových jevů, je důležité přistupovat k těmto tvrzením se zdravou dávkou skepse a kritického myšlení.