Slavný britský šéfkuchař tak objevil poklad, o kterém se mu ani nesnilo. V hodnotě jednoho milionu liber!

Slavný kuchař Jamie Oliver chtěl otevřít restauraci

Jamie Oliver je zřejmě dítě štěstěny. V místě, kde se rozhodl otevřít si svou novou restauraci, totiž narazil na poklad obrovské hodnoty. Vydělal tak obrovskou sumu peněz. Dokonce dřív, než měl v plánu.

S touto informací přišly velkolepě všechny britské noviny. Právě ty informovaly, jaký že to poklad Oliver objevil. 

Začalo to obyčejnou koupí staré budovy. Ta se nachází v bohaté části britského Manchesteru. Během rekonstrukce pak dělníci, kteří měli přestavbu na starost, objevili v dolním podlaží starého domu poklad v celkové hodnotě 1,1 milionu liber. Tedy více než 34 miliónů korun.

Takové jmění se nacházelo přímo ve sklepě. Kde se ale poklad vzal? Vysvětlení však na sebe nenechalo dlouho čekat. 

Ve sklepě objevil poklad za milion liber

Místo, které si Oliver vybral pro svou restauraci, zaměřenou výhradně na italskou kuchyni, bylo dříve sídlem Midland Bank. Banky, která se následně stala součástí HSBC. Bankovního korporátu založeného v roce 1865 v Hongkongu a Šanghaji. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Ve sklepení bývalé banky tak dělníci našli stovky bezpečnostních schránek. Ty byly datovány do roku 1935. Uvnitř všech schránek bylo schované zlato. To ale nebylo jediným pokladem, který byl ve schránkách nalezen.

Objeveny byly také šperky vysoké hodnoty, master kazety kapel jako New Order a Joy Division. Celý poklad střežila také jedna pistole. Důvod jejího "pohřbení" na místě bývalé banky je nejasný. 

To ale platí také o zlatě a špercích. Proč by někdo nechával poklad takové hodnoty někde, kde ho někdo jiný objeví jen náhodou? Přítrž těmto spekulacím pak učinil sám mluvčí HSBC: "Stěhovali jsme se na nové místo a chtěli jsme bezpečnostní schránky přemístit. Národní památkový úřad však vzhledem k tomu, že budova je památkově chráněná II. stupněm uvedl, že si skutečné schránky nemůžeme vzít s sebou, protože jsou součástí stavby." 

Jak se zdá, HSBC tak chybí právo si schránky ponechat. To byl zřejmě důvod jejich zapomenutí v místě jejich bývalého sídla. Schránky si ale neponechal ani Oliver. Byly předány ministerstvu financí. To se následně pokusí najít jejich skutečné majitele. A majetek tak vrátit tam, kam patří.

Zdroje:

www.foxnews.com

www.villagevoice.com

www.delish.com