„Jezdím pro vnuky do školy v Říčanech a je to pro mě daleko,” řekl oblíbený moderátor pro Blesk.cz. Malebné městečko na úpatí Brdského hřebene tak definitivně opouští. A s ním také rozlehlý rodinný dům, restauraci a divadélko s kavárnou v objektu bývalého pivovaru.

Dvoupatrová nemovitost vypadá z ulice zcela obyčejně. Zdání však klame. Byla stavěna přímo na míru. „Chtěl jsem, aby byla větší, protože mimo mě, manželky a dvou dcer zde měla bydlet i moje maminka. Ta se ale odstěhovala k bratrovi,” vzpomíná Jan Rosák.

I přestože se rodině v jejich hnízdečku líbí, již dříve uvažovali, že by ho prodali a pořídili si něco menšího. Podle Blesku ho nabízeli za 26 milionů korun. Později byla cena snížena o dva miliony korun. Nyní je k dispozici za necelých 22 milionů.

Luxusní dům

Zda je tato částka adekvátní, musí posoudit nový majitel. Faktem je, že dům nabízí vše, o čem si obyčejný smrtelník může nechat jen zdát. 

„Má vlastní fotovoltaickou elektrárnu. Ta zajišťuje nejen jeho energetickou soběstačnost, ale také zisk z prodeje přebytku,” píše se v inzerátu. „Například v roce 2022 majitelé vydělali 102 000 Kč.”

V přízemí se nachází jedna místnost o rozloze 80,8 metrů čtverečních, jenž zahrnuje obývací pokoj s krbem, jídelnu a kuchyni, jíž dominuje bílá a zlatá barva. Je propojená s vnitřním bazénem, sprchovým koutem a saunou. Sluneční světlo sem proniká vysokými francouzskými okny s výhledem do zahrady. 

„Nesnáším stísněnost. Trochu trpím klaustrofobií,” přiznal Rosák magazínu Idnes. Proto do architektonického návrhu často zasahoval, aby byl prostor vzdušný a světlý.

Praktické bydlení u Rosáků

V druhé polovině domu je pokoj pro hosty s vlastní šatnou a sociálním zařízením. Nechybí samostatné toalety, do nichž se vchází z prostorné haly o rozloze 27,5 metrů čtverečních s točitým schodištěm.

V patře jsou dva dětské pokoje, pyšnící se šatnou a koupelnou s WC, vanou a sprchovým koutem. Z obou místností je možný vstup na úzký balkon, který zabírá celou stěnu. 

Dále se zde nachází menší pracovna a ložnice s vlastním sociálním zařízením a dvěma šatnami. Přes ně se dá dostat na terasu o rozloze 62 metrů čtverečních, jež nabízí panoramatický pohled na město.

V zadní části domu je také velký plácek s posezením, travnatou plochou, menšími keři a vzrostlými stromy, pod kterými je stín a soukromí. V odlehlejší části zahrady je navíc také vinný sklípek.

Realitní kancelář nové majitele láká nejen na luxus, ale také dopravní dostupnost Mníšku pod Brdy. „Stanice metra Smíchovské nádraží je pouhých 30 minut MHD. V centru Prahy jste autem za 35 minut,” píše se v inzerátu.

Zdroje: www.marianne.cz, www.living.iprima.cz