Tři etapy

Krásná Jana Doleželová říká, že svůj život může rozdělit na tři etapy: před miss, období miss a po ní. Takže ta první. Narodila se 23. června 1981 ve Šternberku, dětství strávila v Uničově. Na střední zdravotnické škole vystudovala obor farmaceutický laborant. Dvě období jejího života se prolnula v roce 2004, když se v květnu stala nejkrásnější dívkou České republiky a v červnu promocí v pražském Karolinu ukončila studia na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové. O rok později obhájila rigorózní práci a získala akademický titul doktorka farmacie.

Jako krásná dívka se s (i dnes) nádhernou postavou během studií věnovala modelingu, který byl nejen skvělou „brigádou“, ale díky němu se podívala i do světa. Cestování, poznávání kultur a místních kuchyní je jedním z jejích koníčků. Dosud navštívila na šest desítek zemí, z nichž některé i díky korunce královny krásy.

Krásná lékárnice

Jako Miss ČR se na podzim roku 2004 zúčastnila světové soutěže krásy Miss World v Číně a skončila mezi patnácti nejkrásnějšími dívkami světa. Rovnou tři tituly pak získala o dva roky později v Kuala Lumpuru v Malajsii v Miss Tourism of the Year International. Stala se Miss Perfect Body, Miss Eyewear Beauty a Miss Tourism Cosmopolitan. Na soutěže má krásné vzpomínky a dodnes je s účastnicemi v kontaktu.

Vlnit boky na molu jako modelka nikdy netoužila, a po „období miss“ začala pracovat v oboru, který vystudovala. V roce 2008 si splnila svůj dětský sen – tančit, když se zúčastnila třetí řady StarDance... když hvězdy tančí, kde byl jejím tanečním partnerem Michal Necpál. Jako malá totiž chtěla chodit do tanečního kroužku, žádný však v místě, kde vyrůstala nebyl. Tančit pro ni tak byl obrovský zážitek.

Další prolínání

Paní Jana žije v rodinném domku obklopeným zelení na pokraji Říčan u Prahy. V nevelkém městě jako zastupitelka vítá nové občánky a oddává novomanžele. To ji naplňuje radostí, ač sama s muži štěstí neměla. Jako misska (ale ani před tím) si rozhodně na přízeň druhého pohlaví stěžovat nemohla. Jen narazit na toho pravého štěstí neměla. Po „známém“ vztahu s poměrně kontroverzním boháčem Karlem Janečkem doufala, že ho najde po boku Davida Trunda, tehdy ředitele fotbalové SK Slavie Praha. Seznámili se spolu v roce 2014. Přestože spolu mají dcerku Veroniku, která se letos v září stala školačkou, pan David se před třemi lety rozhodnul „zvednout kotvy“. Majetek i péči o dcerku si vyřešili a je prý skvělým a spolehlivým tátou. Paní Jana si mateřství náramně užívá zvláště proto, že má dcerku. Verunka se ráda parádí a je to pravá holčička.

Tři etapy

Paní Jana pracuje v Říčanech jako lékárnice, a kromě toho moderuje společenské akce, které jsou příjemným zpestřením. Ve vlastní poradně pomáhá ženám s péčí o pleť. Říká, že největším škůdcem je kouření. Pro zachování mladistvého vzhledu je důležitý spánek, kvalitní strava a péče. Svou postavu si udržuje sportem. V létě plave, jezdí na kole a chodí běhat, také hraje golf. V zimě lyžuje a holduje ski alpinismu. Relaxuje prací na zahradě.

Zdroje: www.extra.cz, www.stream.cz, www.csfd.cz