Jak vypadají japonské vlaky: Sci-fi a pro Čecha nepředstavitelný luxus

Ve vlaku najdete kromě luxusní restaurace i observatoř.

Ve vlaku najdete kromě luxusní restaurace i observatoř.

Foto: Profimedia.cz/JR East

Vlaky v Japonsku jsou čisté, rychlé a na minutu přesné. Shiki-Shima nastavil laťku ještě o stupínek výš. Nabízí luxus, který se vyrovná pětihvězdičkovému hotelu. A není divu, když za ním stojí designér aut, jako je Ferrari Enzo.

Shiki-Shima to je vlak, který nabízí soukromé apartmány, vyhlídkový vůz, bar a špičkovou restauraci. Zajímá vás víc? Na cestující, kteří chtějí poznat rozmanitost východního Japonska a užít si nádherné přírodní scenérie i unikátní kulturu, čeká celkem 17 apartmánů, ve kterém je pohodlná postel, místo na uložení věcí, sprchový kout a toaleta. Nejluxusnější dvoupatrové apartmá má i vanu.
Každé apartmá má postel, úložný prostor, sprchový kout a WC.Zdroj: Profimedia.cz/JR EastVlak, který bude mít deset vagónů, počítá s maximálně 34 cestujícími. Nastoupit do něj můžete na nádraží Ueno Station v Tokiu anebo v severním Japonsku. Během okružní cesty (v nabídce je několik variant) stráví cestující ve svém apartmá jednu až tři noci. Vlak během té doby projede několika atraktivními místy.
Zdroj: Profimedia.cz/JR East/Exclusivepix Media Hlavním záměrem je, aby si lidé užili cestování v nejvyšší kvalitě a zároveň zažili to nejlepší z japonské pohostinnosti. Personál proto návštěvníky vítá jako členy své rodiny a interiér nese působivé japonské prvky. V ložnicích nabízí i tradiční tatami a obývací pokoj má navodit klid japonského lesa.


Designérem je známý japonský návrhář Ken Okuyama, který je populární v automobilovém světě. V minulosti totiž stál za designem luxusních vozidel, jako je Porsche AG, Ferrari Enzo nebo Maserati Quattroporte.
Zdroj: Profimedia.cz/JR East/Exclusivepix Media A teď to nejdůležitější – vlakem Shiki-Shima je možné svézt se od letošního května. Za dvoudenní výlet zaplatíte 2700 Euro na osobu a za čtyřdenní od 5400 Eur na osobu.