Ikona českého hokeje

Jaromír Jágr se narodil 15. února 1972 v Kladně. Jágr je českým hokejovým útočníkem, který od roku 2018 reprezentuje český extraligový klub Rytíři Kladno, jehož je zároveň majoritním vlastníkem. 

Dříve však působil na nejvyšší světové úrovni v mnoha klubech NHL. Dlouhých 11 let byl hráčem v americkém Pittsburgh Penguins, poté přijal nabídku z Ruska a stal se součástí týmu Avangard Omsk. 

V Česku je spjatý s kladenským klubem. Důvodů je hned několik. Jágr pochází právě z Kladna, kde s hokejem jako mladý začínal. Zdálo se mu proto přirozené se sem na závěr své veleúspěšné  kariéry opět vrátit. 

Jaromír Jágr byl také součástí české hokejové reprezentace. S tou vyhrál nejen olympijský hokejový turnaj, ale dvakrát také mistrovství světa. Je celosvětově respektovanou a uznávanou osobností v oblasti sportu a řadí se mezi nejlepší hokejové hráče všech dob.

Jaromír se ale proslavil také díky svým účesům. Od jeho ikonického sestřihu á la „vpředu byznys, vzadu párty“ až po moderní trendy je Jágrova cesta účesů stejně legendární jako jeho hokejová kariéra.

Legendární účes

Jedním z účesů, který by si jistě zasloužil místo v síni slávy, je bezpochyby ten, který Jaromír Jágr nosil v 80. a 90. letech. Tento charakteristický účes, který se vyznačoval krátkými vlasy nahoře a dlouhými prameny vzadu, se stal synonymem samotného sportovce. 

Jaromír Jágr v reklamě na žvýkačku:

Zdroj: Youtube

Účes, kterému se láskyplně přezdívalo „Jágrův účes“, vystihoval podstatu jedné sportovcovy éry a stal se stylovým vyjádřením nejen na ledě, ale i mimo něj. Jágrova vlasová evoluce se tím však nezastavila. 

S přibývajícími lety se měnily i jeho účesy. S příchodem nového tisíciletí Jágr přijímal nové trendy, rád experimentoval s různými střihy a dokonce se na čas rozhodl narovnat své pověstné kudrnaté vlasy. 

Přesto uprostřed těchto proměn přetrval půvab klasického „Jágrova účesu“, který na krátkou dobu zaznamenal svůj comeback v roce 2010, kdy si ho hokejová ikona hrdě „oblékla“ během šampionátu v Bratislavě. Tím Jágr vyjádřil nostalgickou poctu své slavné minulosti.

Mimo kluziště Jágrovy účesy přesáhly rámec pouhých módních výstřelků a staly se ikonickými symboly jeho odkazu. Každý účes vypráví příběh, zachycuje okamžiky v čase a slouží jako vizuální časová osa Jágrovy pozoruhodné kariéry.

Pro fanoušky je vzpomínání na Jágrovy účesy podobné listování fotoalbem plným cenných vzpomínek. Ať už jde o retro kouzlo „Jágrova účesu“ nebo o současné styly, každý vzhled ztělesňuje ducha hráče, který už půl století uchvacuje publikum po celém světě.

Zdroje: cs.wikipedia.org, www.sport.cz, www.rytirikladno.cz