Chalupa herečky Jaroslavy Obermaierové v Hulicích u vodní nádrže Švihov je příkladem odhodlání a lásky k historii. Přestože byla původně zchátralou ruinou, dnes představuje útulné útočiště plné starosvětského šarmu, čímž dokazuje, že i ze staré stavby lze vytvořit krásný domov.

Zdroj: Youtube

Dříve jen chalupa

Chalupa postavená v roce 1905 herečce sloužila nejdříve jako víkendové bydlení, kam utíkala odpočívat a čerpat síly. Pak se ale Jaroslava rozhodla, že se svého života ve městě zcela vzdá a na chalupu se přestěhuje. Čekala ji ale spousta práce. Hlavními problémy byly vysoká vlhkost a chátrající stav budovy. Herečka však ve stavbě viděla skrytý potenciál a rozhodla se ji obnovit. Přeměnila ji na místo plné pohodlí a elegance.

Bydlí zde se synem

Interiér chalupy odráží jednoduchost a vkus s pečlivě vybraným starým nábytkem. V roce 2022 převedla Jaroslava Obermaierová chalupu na svého syna Jaroslava, kterému by dle jejích slov stejně jednou připadla. Zároveň chtěla, aby se o stavení začal více starat. Koneckonců, v chalupě bydlí společně.

A je to pro oba z nich velmi praktické. Syn se totiž o herečku dokáže krásně postarat. Nakoupí jí, odveze ji, kam je potřeba, anebo obstará různé věci kolem domu. Herečka mu zase uvaří a postará se o domácnost.

Přestože herečka trvale bydlí na své chalupě, v hlavním městě si nechala malou garsonku pro občasné přespání.

Rodinné dědictví

Chalupa, která byla původně postavena jako prázdninové útočiště strýce hereččina otce, nyní stojí jako důkaz tvrdé práce a oddanosti. V prvním patře se nachází útulný pokoj pro hosty zdobený hereččinými oceněními a dárky od přátel. Dům je obklopen svěžím zeleným dvorem a přilehlou zahradou s majestátním ořešákem, který poskytuje stín a ořechy.

Chalupa Jaroslavy Obermaierové je více než jen domov – je to živý svědek historie, umění a dobře prožitého života. Její transformace zanedbané ruiny na krásné útočiště dokazuje, že s odhodláním a láskou lze zachovat minulost a zároveň přijmout pohodlí současnosti.

Zdroje: zeny.iprima.cz, poznatsvet.cz, tyden.cz