Automobilové závody

Ačkoli Jean-Louis Trintignant pocházel z rodiny, která vlastnila závod na výrobu cukru, rozhodl se věnovat herectví. Jeho kariéra začala v roce 1956 , když si ho vybral režisér Roger Vadim pro svůj film "...a Bůh stvořil ženu". 

V něm si Jean-Louis zahrál po boku Brigitte Bardotové a chemie, která mezi nimi vznikla, se stěží dala přehlédnout. Herci se brzy stali milenci i mimo filmové plátno, jejich vztah byl však plný komplikací. Jean-Louis se ocitl uprostřed milostného trojúhelníku, byl tou dobou ženatý.

Již od mládí Jean-Louise fascinovala rychlá auta a závodní atmosféra. Jeho strýc Maurice byl úspěšným jezdcem formule 1 a tak měl Jean-Louis k motorismu blízko. Přesto se po maturitě na lyceu rozhodl věnovat právům a začal studovat na právnické fakultě v Aix-en-Provence. 

Tehdy ho také začalo lákat herectví. Toužil po prknech, která znamenají svět. Přestěhoval se do Paříže, aby zde získal příležitost věnovat se divadlu.

Životní příběh Jean-Louise Trintignanta, slavného francouzského herce a režiséra, byl plný zvratů a dramatických událostí.

Prošel nejhorším

Po filmu A bůh stvořil ženu se Trintignant prosadil v různorodých rolích, ať už šlo o romantické mladíky či psychologicky složité postavy. Jeho nezapomenutelnou rolí však byla ta v legendárním filmu "Muž a žena" z roku 1966, kde hrál automobilového závodníka, jenž se zamiloval do vdovy. Film získal Zlatou palmu v Cannes a Jean-Louis se stal mezinárodní filmovou ikonou.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Přestože na kariérním žebříčku stoupal strmě vzhůru, jeho osobní život postihla nemalá tragédie. Jeho dcera Marie, talentovaná herečka, byla roku 2003 zavražděna svým partnerem, zpěvákem skupiny Noir Désir Bertrandem Cantatem. Jean-Louis tak prošel tím nejhorším, co může rodiče postihnout. Přežít své vlastní dítě.

Jean-Louis Trintignant nebyl pouze hercem, působil také jako režisér. I přes tragickou událost v rodině a bolestné setkání se smrtí, se věnoval umění a divadlu až do svého stáří. Zemřel ve věku 91 let a zanechal po sobě bohatou filmovou stopu.

Jeho kariéra byla plná úspěšných filmů, ve kterých exceloval v nejrůznějších rolích. Přestože byl většinou mužem nenápadného vzhledu, jeho herecké výkony měly zvláštní hloubku a osobitou autenticitu.

Jean-Louis Trintignant právem zůstává ikonickou tváří francouzského filmu a jeho vliv na kinematografii je i dnes nepřehlédnutelný.

Zdroje: cs.wikipedia.org, www.csfd.cz, www.fdb.cz