Jeskyně z 11. století

Alexis a Lotte dlouho hledali místo, které by mohli nazvat domovem. Kvůli nedostatku peněz však byli nucení velké množství nabídek odmítat. Až do chvíle, než se dozvěděli o jedinečném jeskynním obydlí, které bylo dlouho opuštěné. 

Jeskynní dům byl labyrintem nestabilních místností bez kanalizace, tekoucí vody a elektřiny a byl celý zasypaný odpadky. Pro Alexise však zoufalý havarijní stav "domu" představoval jedinečnou příležitost. 

Dům troglodytů, tj. lidí, kteří kdysi obývali jeskyně, se jednoho dne ocitl v dražbě. K velkému překvapení partnerů se ho podařilo vykoupit za neuvěřitelně nízkou cenu pouhého jednoho eura. 

Alexis uvedl: "Měli jste tak trochu kliku. Dům se musel prodat, jinak by zodpovědnost za jeho zabezpečení připadla státu. Fakt, že se ho tedy podařilo zpeněžit a přenést zodpovědnost na někoho jiného, je pro stát velká úleva."

Ačkoli Alexis a Lotte pořídili dům doslova za hubičku, věděli, kolik práce je čeká: "To, že jsme dům troglodytů odkoupili tak levně, byla nakonec ta nejlehčí část. Čekalo nás mnoho měsíců usilovné dřiny," dodal Alexis.

Neskutečná proměna

Alexis a Lotte byli odhodlaní proměnit svou nově nabytou nemovitost v pohodlné a funkční obydlí a vydali se na čtyřletou cestu odříkání a renovace. 

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Rozsáhlá renovace si vyžádala investici ve výši 35 000 eur, ale konečný výsledek stál za to. Kdysi chátrající jeskynní obydlí se proměnilo v luxusní sídlo, které se může pochlubit dvěma ložnicemi, dvěma koupelnami, tekoucí vodou, kanalizací, elektřinou a dokonce i WiFi. 

Jeskyně, která kdysi byla synonymem zanedbanosti, je nyní dokonalou kombinací moderního pohodlí a starobylého kouzla.

Tím však příběh nekončí. Alexis a Lotte nabízí část svého jeskynního obydlí k pronájmu na Airbnb. Pokud se někdy rozhodnete zavítat do malebného údolí Loiry ve Francii, můžete kouzlo troglodytského domova zažít na vlastní kůži. 

Za pouhých 50 eur na noc se ubytujete v malebné moderně zařízené ložnici v samém centru francouzského venkova. Příběh Alexise a Lotte je důkazem, co všechno zmůže tvrdá práce s trochou kreativity.

Zdroje: inhabitat.com, www.tripadvisor.com, www.countryliving.com