Neuvěřitelná podívaná: Jeskyně krystalů Naica připomíná chřtán děsivé příšery

Cueva de los Cristales - Jeskyně krystalů v Naica, Mexiku

Cueva de los Cristales - Jeskyně krystalů v Naica, Mexiku

Foto: youtube.com

Nedaleko mexického pobřeží Chihuahua leží jeskyně, která oplývá jedinečnou krásou. Dovnitř se dostanete pouze za výzkumem, zimní bundu nechte doma - v kouzelné Jeskyni krystalů je neuvěřitelných 65°C.

Jeskyně se jmenuje Cueva de los Cristales a nachází se v mexické polopoušti v pohoří Naica. Není to jediná jeskyně na tomto místě, jako jediná však oplývá špičatými krystaly sádrovce, dosahujících délky až 10 metrů a průměru 2 metrů. Stovky špičatých krystalů mířících na sebe připomíná obrovskou past nebo chřtán děsivé příšery.

Vlaky v Indii denně usmrtí 10 lidí.

Jak vypadá cesta vlakem po Indii: Peklo, při kterém zemře denně 20 lidí


Jeskyně byla objevena teprve v roce 2000 při těžařských pracích - pohoří je bohaté na stříbro a olovo. V hloubce 300 metrů si těžaři všimli pukliny, a když do ní vstoupili, překvapila je nejen unikátní podívaná, ale i vysoká teplota a stoprocentní vlhkost.

Dovnitř se obyčejný člověk nepodívá, ke vstupu potřebujete patřičný dokument, kterým se prokážete, že jeskyni hodláte navštívit za účelem výzkumu. Tím se mexická vláda snaží eliminovat riziko, že si někdo na památku "utrhne" 10metrový krystal. Pakliže se nějaký "nezvaný" obchodník přeci jenom rozhodne zkusit své štěstí a dostane se až k jeskyni, ke vstupu dovnitř bude potřebovat klíč k ohromné kovové bráně zasazené do betonové zdi. A ten pod rohožkou s nápisem Vítejte rozhodně nenajde.