www.journeyingtheglobe.com, thaiguider.com, anomalien.com

Národní park je děsivým místem díky strašidelné jeskyni Naka. Vypadá totiž jako obří had. 

Dělníci čistili vodní nádrže. To, co našli, jim vyrazilo dech

Národní park Phu Langka je proslulý strašidelnou jeskyní Naka, kde tiše sedí velký had. Nejde však o skutečné živé zvíře, nýbrž o skálu jako had vypadající. Hadí skála je zahalená tajemstvím. Mnoho místních lidí se domnívá, že kdysi skutečně bývala obřím hadem.

Jeskyně Naka je údajně od pradávna opředena mýty a legendami. Některé jsou vymyšlené právě kvůli skále, jež se až příliš podobá hadovi. K vidění je zde specifická kamenná deska, připomínající hlavu krajty a obří kameny šupinaté struktury, vypadající jako svinuté hadí tělo. 

V buddhistických pověstech se hadí skála často vyskytuje a nese podobu mytologického hada zvaného "Naga". Traduje se, že Naga je napůl člověk a napůl had, který přebývá v podsvětí a občas na sebe bere podobu člověka. 

Legenda praví, že řeka Mekong, jež se nachází v severovýchodním Thajsku a Laosu, byla ve skutečnosti vytvořena dvěma krály - Nágy. Ti se údajně "plazili" v oblasti, jež dnes tvoří součást národního parku Phu Langka. 

Pokud by tato legenda skutečně vycházela z dávné reality, mohla by právě hadí skála být z nágských králů, kteří se smířili s dlouhým spánkem.

Něco tak děsivého nikdy neviděli

Další pověst, která se pokouší vysvětlit existenci obří hadí skály, je o něco odvážnější. Někteří lidé skutečně věří, že skála byla kdysi titanoboa, druh obřího hroznýšovitého hada, žijícího v období paleoceánu na území současné Kolumbie, který zkameněl v důsledku sopečných erupcí. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Titanoboa je navíc považován za největšího hada, který se kdy po Zemi pohyboval před svým vyhynutím. Vzhledem k děsivosti hadí skály není těžké si tuto teorii představit. 

Podle představitelů národního parku Phu Langka je však vysvětlení zcela prosté. Obří hadí skála byla ve skutečnosti utvořena sluncem rozpukanými horninami, které jsou staré více než 100 000 let. 

Prudké teplotní rozdíly mezi dnem a nocí způsobily, že se skála rozpínala, smršťovala a nakonec popraskala. V kombinaci s vodní erozí se nakonec vytvořila šupinatá struktura, připomínající obří hadí tělo.

Hadí skála dnes patří mezi vyhledávané thajské atrakce. Objevena byla poměrně nedávno, teprve v roce 2020.