Tajemství ledových plání

Antarktida bezesporu skrývá mnoho nepoznaného. Na své si tam přijdou biologové, kteří objevují život pod ledem, geologové i dokonce archeologové, ale i vědci dalších oborů. Pozornost si opětovně získává i u příznivců konspiračních teorií a uživatelů sociálních sítí. Tentokrát to není zásluhou badatelů, ale internetové aplikace Google Maps a dvou nadšenců Blaka a Bretta Cousinsových, kteří na svém YouTube kanále zveřejnili „vchod do hlubin“ Země.

Vchod do hlubin

Na jednom z odlehlých antarktických jižních ostrovů Greenwich Blake a Brett objevili díky prohlížení a porovnávání satelitních snímků v jednom z ledových útesů podivný otvor. Zcela jistě nevypadá, jako přírodní útvar či nějaký závrt. Záhadný je nejen jeho původ, otázky vzbuzují i jeho velkolepé rozměry. Je osmdesát tři metrů vysoký a sedmdesát pět metrů široký. „Je dost velký na to, aby do tohoto masivního otvoru mohly vletět vesmírné lodě a létající talíře nebo dokonce prostředky naší armády. Nic nenasvědčuje tomu, že by se jednalo o propadlinu,“ říká Brett. Dle něho by tam mohly žít stovky, ne-li tisíce lidí.

Poukázal také na strukturu před vchodem. Vypadá jako schodiště nebo nějaký přístup.

Obrovský vchod do útesu podrobně přibližuje následující video:

Zdroj: Youtube

Brána se otevírá, brána se zavírá

Na mapách Google se záhadný vchod objevil v roce 2007. Rok před tím tam ale nebyl a po půl roce opět zmizel. Jak je to možné? Na sociálních sítích se objevili různé teorie. Nechybí samozřejmě neznámá vyspělá civilizace a pak již zmíněný vchod do duté země po Antarktidou, který vyvolal nesmírné nadšení. Proč se ale objevil? Brett zmínil, že obrovský vchod do jeskyně se mohl objevit díky tání ledů následkem klimatických změn. Vyloučil ale, že by jeho „zmizení“ měl na svědomí sesuv ledu, nebo že by ho zasypal sníh.

Jde o nějakou základnu, kterou se někdo snaží utajit a zakrýt nebo tajný vládní projekt? Obrovská díra v útesu zůstává záhadou a Blake a Brett doufají, že se zase někdy objeví.

Zdroje: mysteriousthing.com, www.bizsiziz.com, www.express.co.uk