Jeskyně teroru

Jeskyně půlnočního teroru si svůj název nese od chvíle, kdy se v ní jeden místní hrobník propadl takřka během pár vteřin kamsi do temnoty. Při hledání dávné hrobky se náhle ocitl v místě, které by mohlo sloužit jako námět na horor. 

Jeskyně se nachází v okresu Cayo ve středoamerickém státě Belize. Hrobník se tak zřítil do 18 metrů hluboké jeskyně a zůstal v ní uvězněný. 

Nakonec se muže z Jeskyně půlnočního teroru podařilo po několika hodinách vyprostit. Na pomoc mu přišli místní farmáři ze Springfieldu a úspěšně ho z jeskyně vytáhli. 

Spekuluje se, že Jeskyně půlnočního teroru je spjatá s majskou kulturou, a proto byla po dlouhou dobu skrytá před světem. Až do prosince 2006. To, co však farmáři během záchrany hrobníka spatřili, je jistě námět na horor. 

Hororový pohled

Během záchranné operace se farmářům naskytl ne zcela hezký pohled. To, co spatřili, je doslova vyděsilo!

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Podle vyprávění farmářů bylo celé dno jeskyně pokryté kosterními pozůstatky. Právě tento nález dal nakonec název samotnému místu. Nedlouho poté se do Jeskyně půlnočního teroru vydali archeologové, aby místo i pozůstatky prozkoumali.

Jedním z badatelů byl i Dr. James Brady, profesor antropologie na Kalifornské státní univerzitě. Brady na místě zdokumentoval na více než 10 000 úlomků lidských kostí a trojnásobek keramických střepů.

Mezi dalšími nálezy pak byly také úlomky zubů. Vykazovaly takřka minimální opotřebení. Podle odborníků patřily dětem. 

Analýza zubů ukázala, že některé z obětí žily ve vzdálenosti více než 300 km od jeskyně. Šlo tak pravděpodobně o oběti rituálních ceremonií tehdejší doby. Kosti nalezené v Jeskyni půlnočního teroru dále vykazovaly pořezání, poranění tupým předmětem a stopy po modrém pigmentu.

Nález Jeskyně půlnočního teroru přináší zcela nový pohled na Majskou kulturu, která povětšinou podobná místa využívala jako obytné prostory. S objevem jeskyně se však pohled na podobné hypotézy značně mění. Jde o jedno ze dvou známých mayských nalezišť, kde docházelo k rozsáhlým dětským obětem.

Zdroje: www.ancient-origins.net, www.grunge.com, en.wikipedia.org