Milostné dopisy

Anna Boleynová byla jednou z nejkontroverznějších žen v anglických dějinách. Lidé ji obdivovali i shazovali. Pro někoho byla ztělesněním krásy, pro jiné pouze chladnou oportunistkou a zlodějkou mužů. 

Přesto byla Anna Boleynová někým, kdo rychle okouzlil anglického krále. Jindřich VIII., který se proslavil jako mocný panovník, jehož radikální změny ústavy a církve utvářely nové pojetí jeho země. 

Vládl železnou rukou. Každého, kdo se mu postavil na odpor, obvinil ze zrady nebo kacířství a nechal ho popravit. 

Jindřichovou první ženou byla Kateřina Aragonská. Ačkoliv lze jejich manželství považovat za dobré, bylo doprovázené celou řadou skandálů. Jindřich byl pověstný svou zálibou v milenkách, kvalitě vztahu s Kateřinou neprospěl ani fakt, že se jim narodilo mrtvé dítě. 

Frustrovaný tím, že stále nemá mužského dědice, si Jindřich VIII. léčil své stavy v náručí cizích žen. V té době začal jeho poměr s Annou Boleynovou, členkou Kateřinina doprovodu. 

Právě setkání s Annou znamenalo dobu anglické reformace a rozchodu Jindřicha s římskokatolickou církví. Manželství s Kateřinou chtěl anulovat, tvrdil, že je v rozporu s církevní morálkou. 

Vědci nyní objevili milostné dopisy, které Jindřich Anně psal a vyznával jí svou lásku. Při čtení se červenali studem. Dopisy nejsou datované. Objevily se ve Vatikánské knihovně. 

Zamilovaný král

Ačkoliv se Jindřich VIII. často považoval za surového a chladného panovníka, dopisy, které tento zamilovaný muž psal své milované Anně, jsou plné něhy, touze po dotecích a fyzickém kontaktu. V jednom z nich, který se vědcům podařilo objevit, se píše, že král touží po kontaktu s Anniným poprsím. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Anna Boleynová se poprvé objevila u dvora, když jí bylo pouhých 21 let. Ztělesňovala elegantní sebejistotu, kterou jí ostatní ženy záviděly a jen ztěží se jí dokázaly vyrovnat. Jako jedna z Kateřininých družiček brzy svou krásou a přitažlivostí upoutala královu pozornost. 

Jindřich se ji opakovaně pokoušel svést, ona však jeho vytrvalému dvoření dlouho odolávala. Jako zbožná křesťanka byla rozhodnutá nestát se jeho milenkou.

Nakonec jeho přitažlivosti podlehla. Jindřich zažádal o anulování sňatku s Kateřinou. Římskokalolická církev však jeho žádost zamítla. Protože byl Jindřich zvyklý vždy dosáhnout svého, obvinil kardinála Thomase Wolseyho ze zrady. 

V roce 1532 se s Annou tajně vzali. Formálně však bylo jejich manželství uznané platným až o rok později. 

Zdroje: www.express.co.uk, upcomingworldnews.com, www.thesun.co.uk