Jindřiška se narodila 8. dubna 1954 na Slovensku v Trenčíně. Kromě toho, že je herečkou, zastává také jiné profese jako choreografka, a dokonce je i principálkou plzeňského divadla Pluto. Kromě neustálého dozoru na divadlo zvládne přijmout i nabídku od Zdeňka Trošky, když za ní přijde s nějakou rolí. Tak moc je tato sedmdesátiletá babička akční.  

V divadle je dokonce i autorkou několika her jako Pozor! Babinský!!! Aneb Václave, ty jsi kanón, Mejdan manželek šílených aneb Manželství je kabaret (1, 2), Paparazzi aneb Intimní život bulvárního fotografa nebo z roku 2018 Splašené nůžky. Sama v některých svých inscenacích i hraje. 

Zajímavostí bezesporu je, že v lidové komedii odehrávající se v malé vesničce Babovřesky si zahrál skoro celý rodinný Kikinčukovský klan. Kromě Jindřišky se role dostalo i jejímu manželovi Pavlovi a jejich dceři Kamile.  

Do rozlítané komedie nabité vtipy a bujarého veselí má ale skutečný život Jindřišky Kikinčukové daleko. Jak před pár lety prozradila pro web extra.cz, již nějakou dobu bohužel bojovala se zákeřnou nemocí. „Bojuju s rakovinou. Pořád, už od prvních Babovřesk. Akorát jsem to tehdy nechtěla přiznat. Nevěděla jsem, jak to se mnou bude, a také bych strašně nerada viděla, kdyby se na mě někdo díval se soucitem. Chci, aby mě lidé brali normálně. Nejsem chudinka,“ prozradila tehdy v rozhovoru. 

Dále přiznala, že má za sebou už sedmnáct operací. Ačkoliv se minimálně jedna z nich podle informací webu týkala kolene, i tak je s podivem, že dokázala najít energii jak na hraní, tak na správu plzeňského divadla. A do toho ještě zahnat myšlenky na svůj špatný zdravotní stav. 

Trápila ji nemoc i koronavirová pandemie

Kvůli nemoci přišla o část svého těla. „Šlo o ňadra, ale ta už dávno nemám. Beru léky a je to takové, no… Tělo slábne. Nesmím dostat covid, to by bylo hodně zlé,“ svěřovala se tehdy. Koronavirová pandemie tehdy ohrožovala nejen její zdraví, ale i chod plzeňského divadla, které tak moc miluje. Jen těžko si lze představit, jak herečce v té době bylo. 

„Nehrálo se kvůli pandemii, tak jsme se snažili, aby to naše divadélko ustálo. Pořád se musely platit nájmy a všechny náklady, přitom nebylo už kde brát. Byla to naprosto zoufalá situace,” popisovala tehdejší situaci a druhým dechem dodává, že nebýt tehdejšího plzeňského primátora Martina Baxy, jen stěží by to vše ustáli. 

Energii jí dodávají její vnoučata

V boji se všemi neduhy, ať už zdravotními nebo existenčními, co se týká divadla, jí bezesporu pomáhají její vnoučata. Ta jí dodávají energii a vzbuzují naději, že na světě přeci jenom ještě nějaká radost je. Její dcera Kamila má syna Jindřicha a dcerku Marušku. Děti babičku dobíjejí, a tak je ve svých sedmdesáti letech stále čiperná. 

Jak jsme si řekli už na začátku, s ukecanou babkou Boženou z Babovřesk má Jindřiška pramálo společného, a to je poznat už na první dobrou, když se na ni podíváte. Vůbec to totiž není huhňavá babka v šátku, v reálném životě je Jindřiška Kikinčuková elegantní dámou. Když s manželem Pavlem vyjdou do společnosti, náramně jim to sluší. A jak to vypadá, její dcera geny po mamince podědila.  

„Kamile je sice už třicet, ale pořád vypadá velmi mladě, pořád je velmi štíhlá a je to úžasná mamina,” řekla v roce 2021. Navíc si pochvaluje i jejího manžela. „Jsem moc ráda, že je tak příkladná matka. Zeťák je moc fajnový kluk, prodává kuchyňské linky, tetuje a je velmi kreativní,“ pochvaluje si, co se jen dá statečná bojovnice Jindřiška Kikinčuková. 

Zdroje: fdb.cz, extra.cz, blesk.cz