Letní sídlo Jiřího Bartošky, známé osobnosti české kinematografie, je zasazené do klidné krajiny nedaleko Karlových Varů. Spíše než chalupu ale připomíná stavbu s moderním architektonickým leskem, plnou luxusu, který zdaleka přesahuje svérázný půvab typický pro chalupy.

Sídlo je umístěno tak, aby zachycovalo podstatu své malebné polohy a nabízí panoramatické výhledy, které jeho obyvatele spojují s klidnou krásou regionu.

Andělská hora byla obohacena o neobvyklou stavbu

V srdci západních Čech se letní sídlo Jiřího Bartošky vypíná jako zázrak současného designu. Rezidence, navržená prestižními architekty, představuje dokonalé spojení luxusu, a přitom je citlivě zasazená do přírody, takže nově definuje pojem letního útočiště.

Historii stavby odhaluje toto video:

Zdroj: Youtube

Chalupa s oceněním

Letní sídlo Jiřího Bartošky bylo v roce 2018 nominováno na Českou cenu za architekturu, která vyzdvihuje jeho architektonický význam a inovativní design.

Konstrukce stavby je harmonickým spojením vysoce kvalitních materiálů a vytříbené estetiky, které zajišťují funkčnost i vizuální přitažlivost.

Jádrem návrhu „chalupy“ na Andělské hoře je snaha začlenit budovu do malebného okolního prostředí. Z vily je samozřejmě nádherný výhled, kterýsi zde Jiří Bartoška do sytosti vychutnává.

Architekti dosáhli souznění s krajinou i pomocí křížového půdorysu, který kombinuje různé konstrukční prvky a vytváří tak soudržný celek.

Použití ohněm ošetřeného smrkového dřeva, šedé plechové střešní krytiny a rezavějící oceli zajišťuje nejen odolnost, ale také dodává rezidenci jedinečnou texturu a barevnou paletu, která rovněž doplňuje přírodní krajinu.

Velkolepý interiér je jen třešničkou na dortu

Uvnitř se rezidence pyšní rozsáhlým hlavním obytným prostorem, který se rozkládá na dvou podlažích a je zdoben křišťálovými svítidly ve tvaru kapek, což podtrhuje spojení rustikálního šarmu a moderního luxusu.

Pro dům platí jednoznačně spojení funkční elegance. Je navržen tak, aby vyhovoval letním i zimním rekreačním potřebám a nabízí ložnici s pracovnou v přízemí a další pokoje pro hosty a koupelnu v patře.

Odhalení Bartoškova letního sídla zaujalo veřejnost i architektonické nadšence a nabízí pohled na vytříbený vkus a preference jedné z nejuznávanějších osobností České republiky.

Pár slov o Jiřím Bartoškovi

Jiří Bartoška, stálice české kinematografie, se proslavil nejen na filmovém plátně svým mimořádným hereckým talentem, ale významně se zapsal i do kulturní krajiny České republiky.

Narodil se v roce 1947 a jeho plodná kariéra trvající několik desetiletí se vyznačuje řadou rolí, které ukazují jeho hereckou všestrannost.

Kromě herecké kariéry je Bartoška všeobecně uznáván jako prezident Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, jímž je od roku 1994. Pod jeho vedením festival vzkvétá, získal si mezinárodní prestiž a stal se klíčovou událostí ve světovém filmovém kalendáři.

Díky svému nasazení při propagaci špičkové kinematografie a svému vlastnímu uměleckému přínosu se stal Jiří Bartoška oblíbenou osobností umělecké komunity jak ve své vlasti, tak na mezinárodní úrovni.

Nyní je Jiří Bartoška, majitel tohoto velkolepého domu, ctěn i pro svůj podíl na obohacení kulturní krajiny země.

Letní sídlo Jiřího Bartošky je víc než pouhý domov; je to krásné dílo moderní architektury a ukázka luxusu, nádherně propojená s přírodními krásami západních Čech. Slouží jako zdroj inspirace pro ty, kteří si cení designu, funkčnosti a souladu s přírodou.

Spíše než chalupu však připomíná toto dílo luxusní pětihvězdičkový resort.

Zdroje: living.iprima.cz, www.blesk.cz, procne.hn.cz, www.poznatsvet.cz