Jiří Wimmer se narodil 21. září 1943 v Praze. Už jako malý chlapec byl dítětem, které chvíli neposedí. Neustále musel něco dělat, nejraději ze všeho ale rád bavil své blízké nejrůznějšími vtípky. A to mu zůstalo až do dospělosti. Toužil stát se hercem, a tak po střední škole nastoupil na DAMU.

Zdroj: Youtube

Nesplněný sen

Přestože hýřil smíchem, během dospívání se u něj začaly objevovat psychické problémy. Ty se naplno rozjely o několik let později. Jiří byl nešťastný. Vždy chtěl být velkou hvězdou stříbrného plátna, ale toho se mu ani přes jeho velký talent nedařilo dosáhnout. Jistě, před kamerou zazářil několikrát. Zpravidla šlo ale o menší role. Hlavní úlohy ve filmu se nikdy nedočkal. A možná i proto se nakonec rozhodl prosadit se na televizní obrazovce.

Smutný komik

Jiří Wimmer exceloval hlavně v pořadu Možná přijde i kouzelník, a to po boku svého kamaráda Karla Černocha. Byli nerozlučnou dvojicí, která nechyběla snad v žádném dílu zmíněné show. Přestože se Wimmerovi po pracovní stránce dařilo, v osobní rovině šel jeho život z kopce.

Stále více a více bojoval se svými vnitřními démony a bolavou duši se snažil vyléčit alkoholem, který pochopitelně všechno ještě zhoršoval. Kvůli tomu bylo soužití s ním velmi náročné. Své o tom jistě věděly dvě jeho manželky Sváťa a Jitka.

Pokusy o sebevraždu

Komik se nemohl vyrovnat s tím, že se jeho život nevyvíjí podle jeho představ. Stále toužil po tom být významným hercem anebo mít svůj vlastní televizní pořad. Žádná nabídka ale zkrátka nepřicházela.

Proto se Wimmer v naprostém zoufalství i několikrát pokusil o sebevraždu, aby mohl všem špatným psychickým stavům konečně uniknout. Smrt ale přišla později. A to zcela nečekaně.

Hloupá a zbytečná náhoda

Jiří Wimmer sice pokusy o sebevraždu přežil, nakonec se ale smrti nevyhnul. 25. ledna 2001 se komik opět opil a následně se pohyboval po pražských Dejvicích. V jednu chvíli se snažil přelézt zábradlí na Vítězném náměstí. Ztratil však rovnováhu a ze zábradlí přepadl na silnici zrovna ve chvílí, kdy po ní přijížděl autobus. Wimmer tak spadl přímo pod jeho kola. Byl na místě mrtvý.

Jeho přátelé a blízcí byli pochopitelně v šoku. Je ale velmi pravděpodobné, že byla pro komika náhlá smrt vysvobozením.

Zdroje: blesk.cz, wikipedia.org, csfd.cz