Přestože herečka Jiřina Bohdalová nepohrdne takřka žádnou společenskou akcí, kde se může setkat se svými kolegy a přáteli, čas od času si dopřeje zasloužený odpočinek. A když to jde, tráví své volné chvíle v Českém ráji. Právě tam už několik let vlastní chalupu jako z pohádky.

Původní chalupa vyhořela

Jiřina Bohdalová byla už jako malá dívenka zvyklá trávit volný čas na chalupě. Její rodiče jednu takovou chalupu vlastnili, a tak není divu, že v dospělosti i ona sama zatoužila mít nějaké místo, kam může utéct před ruchem velkoměsta.

Se svým tehdejším manželem Radoslavem Brzobohatým si pořídili v 60. letech chalupu v Jizerských horách. Jenže si jí dlouho neužili. Jednoho večera totiž Brzobohatý rozdělal v kamnech oheň, aby chalupu vytopil, a odešel k sousedům sledovat televizi. Když se pak se sousedy rozloučil a vydal se zpět do domu, zůstal v šoku. Chalupa byla totiž v plamenech.

Chalupa z Chalupářů

V sedmdesátých letech se Jiřina Bohdalová zamilovala do jiné chalupy. A sice do té, ve které bydlela její postava Dáši Fuchsové ze seriálu Chalupáři. K její smůle se ale majitelé nechtěli svého stavení vzdát a odmítli jej herečce prodat.

Ideální místo

Nakonec se po letech podařilo herečce najít právě chalupu v Českém ráji. Bývalou hájovnu Jiřina Bohdalová časem zvelebila a přetvořila k obrazu svému. A nutno říct, že jde o nádherné stavení. Chalupa totiž opravdu vypadá, jako by byla vystřižená z nějaké pohádky.

V hledáčku zlodějů

Bohužel se ale chalupa v jednu chvíli zalíbila i zlodějům, kteří využili chvíle, kdy v ní zrovna herečka nebyla, vloupali se dovnitř a ukradli, co mohli. A co neukradli, to zničili.

Jiřina Bohdalová byla pochopitelně nesmírně naštvaná a rozhodla se, že zlodějům už nikdy nedat podobnou příležitost. Pro svou chalupu tedy najala vlastní ochranku, která stavení hlídá před vetřelci a zároveň pečuje o k ní přilehlou zahradu.

Zdroje: cnn.iprima.cz, krajskelisty.cz, poznatsvet.cz