S půvabem

Jitka Kocurová pochází z Vlašimi, kde se narodila 27. února 1979. Vystudovala Střední odbornou školu civilního letectví v pražské Ruzyni. O tom, že jí půvab neschází svědčí korunka 2. vicemiss České republiky, kterou získala v roce 1999. V Bejrútu téhož roku se stala pátou nejkrásnější dívkou na Miss Europe. Modelingu se věnovala od čtrnácti let, kromě toho začala v roce 2008 pracovat v televizi. Divákům TV3 předpovídala počasí, poté moderovala pořad Prima jízda a Telebazar nebo třeba Poštu pro tebe či Přísně tajné.

Od modelingu a moderování je k filmu jen krůček, a tak se objevila jako servírka KamilaJak básnici neztrácejí naději (2003). Větší roli pak získala v již zmíněných Účastnících zájezdu (2009) jako delegátka Pamela, která se neostýchala ukázat své vnady (2006).

Voňavé království

Ač bylo krátké, na své natáčení vzpomíná paní Jitka ráda a dle jejích slov to byla krásná zkušenost. Není to však ani modeling ani stříbrné plátno, kterému se dnes paní Jitka věnuje. Jak o sobě píše na svých stránkách, život jí změnila kamarádka. Ta paní Jitce doporučila esenciální oleje pro syna, který často marodil a bral antibiotika. Vrhla se tedy na podnikání a otevřela si s nimi svůj vlastní e-shop. A když už jsme u dětí, její syn se jmenuje Tomáš (*2010) a lyžuje. S manželem Tomášem Abrhámem má ještě dceru Barboru (*2013), která závodně krasobruslí. Paní Jitka s ní tak tráví „u ledu“ spoustu času.

Kromě rodiny miluje paní Jitka zpěv a zpívá v ženském komorním sboru Collegium Cantantium. Má ráda koně a aromaterapii. Na svém webu zveřejňuje blogy a podcasty. Věnuje se i charitativní činnosti v oblasti pomoci dětem z dětských domovů, a dvacet let je patronkou nadačního fondu Srdce na dlani. Dnes čtyřiačtyřicetiletá paní Jitka stále vypadá velmi skvěle a jak se zdá, stárnutí se jí zatím obloukem vyhýbá.

Zdroje: www.tvguru.cz, www.jitkakocurova.cz, www.blesk.cz, cs.wikipedia.org