Anna

Anna patří k nejoblíbenějším českým jménům. Tyto ženy působí jako milé a nevinné, ale opak je pravdou. Jméno hebrejského původu vzniklo ze slov „chana“ nebo „channah“, což znamená milostivá, milá, nebo milostiplná. Navzdory tomu je potřeba si na některé Aničky dát pozor.

Na první pohled jsou tyto dámy sympatické a milé, ale dokážou promyšleně manipulovat s lidmi. Jejich chování není upřímné. Myslí a plánují něco úplně jiného, než říkají. Rády ovládají druhé a potřebují nad nimi mít kontrolu. V náročnějších situacích mohou být i agresivní.

Domácí podoby: Anička, Anka, Anča, Andulka, Aňa, Áňa

Alžběta

Tradiční ženské křestní jméno má hebrejský původ. Původní podoba Elíšéwah, znamená přísahám na svého Boha, věřící v Boha, zaslíbená Bohu. Toto jméno je spojováno s chytrými dámami, které ale mají velkou oblibu v intrikování a manipulaci. Alžběty mají komplikovanou povahu.

Ambiciozní nositelky tohoto jména mají jasnou představu o tom, co chtějí. Hodlají svého cíle dosáhnout za každou cenu, a neberou při tom ohledy na ostatní. Nebojí se používat ostré lokty a jít takzvaně přes mrtvoly. Specialitou těchto dam je využívání a ovládání emocí druhých lidí.

Domácí podoby: Alžbětka, Bětka, Běta, Betka, Betuška, Betina, Betynka, Bety

Barbora

Jméno Barbora pochází z řeckého slova „barbaros“, které se překládá jako cizinka. V Čechách je toto jméno oblíbené a poměrně rozšířené, protože ztělesňuje sílu, divokost a ženskost. Právě u této dámy je poznat její lstivá povaha už na první pohled. Je považována za velmi nebezpečnou ženu.

Zákeřnost těchto jmenovkyň se skrývá v tom, že dokážou lehce získat přízeň a důvěru jiných lidí. Díky své prohnanosti s nimi manipulují a zneužívají je pro vlastní účely. Mají skvělé komunikační schopnosti, a tak jsou schopné spoustu věcí takzvaně okecat a přednést uvěřitelné argumenty.

Domácí podoby: Bára, Barka, Barča, Barunka, Baruška, Barborka

Drahomíra

Ženské jméno Drahomíra má slovanské kořeny. Znamená „ ta, které je drahý mír“, nebo „mírumilovná“. Toto jméno už v dnešní době není tak časté, protože není moderní a oblíbené. Drahomíry se neštítí použít všechny dostupné prostředky k dosažení svých zájmů.

Tyto ženy nepřemýšlí dopředu o důsledcích svého jednání, protože nemají žádné morální zásady. Působí mírumilovně a klidně, ale za touto jejich maskou se odehrává chladná kalkulace. Plánují přesně, jakým způsobem a jakou manipulací docílit to, po čem ve skutečnosti touží.

Domácí podoby: Draha, Drahuška, Drahuše, Drahomírka nebo i Mirka 

Františka

Původně italské jméno Francesca vychází z dětské přezdívky Františka z Assisi, která v překladu znamená malý francouz. Obliba tohoto tradičního jména stále každým rokem klesá. Nahradila ho jiná modernější jména.

Tyto dámy se sice tváří nevinně, ale jsou pekelně vypočítavé a proradné. Využívají svého milého vzezření a vodí druhé za nos, aby dosáhly svého. Františky se umí skvěle přizpůsobit místu, situaci i lidem. Jsou nebezpečné, nepředvídatelné a snaží se ovládat i manipulovat ostatní.

Domácí podoby: Fany, Fanynka, Francka, Frantina, Fanda, Fráňa, Fanča, Fanuška

Magdaléna 

Mystické ženské jméno je hebrejského původu a vykládá se jako žena z Magdaly. Magdala je starověké izraelské město, v překladu z hebrejštiny pak znamená věž. Tyto dámy jsou opředeny tajemstvím, intrikami a nebezpečnou svůdností. Díky ní snadno okouzlí a ovlivní své okolí.

Své charisma využívají Magdaleny k dosažení svých lstivých plánů. Rády ovládají ostatní, hrají si s jejich pocity a emocemi. Manipulují různé situace, aby dostaly to, co chtějí. Mají v sobě skrytou dominanci, kterou maskují za naivitu, ale ve skutečnosti chtějí z druhých udělat své poskoky.

Domácí podoby: Magda, Majda, Magdalenka, Majdalenka, Mája, Madla, Madlenka, Magdička

Růžena

Jméno Růžena je latinského původu. Rosalie v překladu znamená to samé, co Rose, tedy růže. Obliba tohoto jména se stále drží na mezinárodních příčkách, protože je něžné a ženské. Tyto dámy skutečně působí na první pohled jemným dojmem, ale za pěknou tváří se skrývá potvora.

Zákeřnost těchto žen je nevypočitatelná, jsou totiž schopné využít jakékoli situace. Růženy touží po moci a obdivu. Umí se skvěle přetvařovat, okamžitě se zhostí role, která by jim mohla pomoci v dosažení jejich cíle, jakoby byly herečky. Své pravé záměry umí perfektně skrývat.

Domácí podoby: Růža, Růženka, Růžička, Růžinka

Marie

Význam jména Marie nebyl údajně nikdy zcela znám. Pravděpodobně má jako většina jmen hebrejský původ. Uvažuje se, že by mohlo vzniknout z egyptského jména Mirijam (Merit Amm), což znamená milovaná Bohem. Zcela odlišný význam má právě „Mara“, což znamená v hebrejštině drsná.

Tyto dámy dokážou na první pohled působit velice mile, ale za jejich maskou nevinnosti se skrývá zákeřná povaha. Marie se neštítí taktizovat a manipulovat situace ve svůj prospěch. Přes velkou oblíbenost tohoto jméno po celém světě byste si na tyto jmenovkyně měli dávat velký pozor.

Domácí podoby: Majka, Maruška, Mařka, Maruna, Mařenka, Mája

Kateřina

Kateřina má pravděpodobně původ v řeckém jméně Aikaterine, vycházejícího ze slova kathará, což znamená cudná nebo počestná. Tradiční jméno nosí dámy, které jsou přátelské a lidé je vnímají jako správné holky do nepohody. Pod povrchem se ale skrývají výjimečně zákeřné potvory.

Ženy s tímto jménem jsou vypočítavé a přezdívá se jim loutkářky, protože si ostatní vodí podle sebe. Mají silnou touhu ovládat ostatní, a pokud se jim to nedaří, jsou vzteklé a zlé. Díky svému osobnímu kouzlu a inteligenci dokážou zmást a oklamat i zkušené a sečtělé jedince.

Domácí podoby: Kačka, Kači, Kačenka, Káťa, Katka, Katuška, Katy

Ludmila

Jméno Ludmila s sebou přináší určitou záhadnost a tajemnou atmosféru. Dámy tímto jménem mohou být vnímány jako manipulativní, zákeřné a intrikující osoby. Proto se toto jméno pojí s potvorami, které mají sklony k manipulaci, využívání emocí nebo dokonce k páchání zločinů za účelem dosažení svých záměrů.

Lída Baarová, původně Ludmila Babková, provdaná Kopecká a později Lundwall, byla českou herečkou a milenkou německého ministra propagandy Josepha Goebbelse. Její údajná spolupráce s nacisty a manipulativní chování ji činí jednou z nejkontroverznějších postav v českých dějinách.

Domácí podoby: Lída, Lidka, Lidunka

Zdroj: www.horoskopy.cz, www.wikipedia.org