Napoleon a Josefína se poprvé setkali v roce 1795 a v roce 1796 se vzali. Krátce po svatbě však Napoleon musel odjet do Itálie na vojenské tažení a Josefína se během jeho nepřítomnosti věnovala jiným mužům, včetně svého bývalého milence Hippolyta Charlese. Tato nevěra způsobila napětí v jejich vztahu, a když se Napoleon dozvěděl o Josefínině jednání, jeho vášeň k ní poklesla.

Odloučení, milenci a aféry

Ačkoli mezi Napoleonem a Josefínou byly vášnivé chvíle a intenzivní emoce, jejich vztah byl poznamenán nevěrou, problémy, a nakonec i rozvodem. Romantizovaný milostný příběh, který je často líčen v populární kultuře, není přesným odrazem jejich skutečného vztahu.

Napoleon a Josefína po svatbě čelili mnoha výzvám a konfliktům, které jejich vztah napínaly. Zatímco Napoleon byl do Josefíny hluboce zamilován, ona k němu nesdílela stejnou míru náklonnosti. Josefína byla v minulosti nevěrná, a i během manželství s Napoleonem měla několik milenců, včetně Paula Barrase a generála Hocheho.

Napoleonova vojenská tažení a nepřítomnost jejich vztah dále komplikovaly. Během jeho tažení v Itálii a Egyptě Josefína pokračovala ve svých aférách a dokonce se zamilovala. Tato zrada Napoleona hluboce ranila, když se o ní dozvěděl od svého přítele a generála Junota během tažení v Egyptě v roce 1798.

Podívejte se na tento dokument:

Zdroj: Youtube

Nevěra nebyla odpuštěna, ale nejen to

Navzdory potížím se Napoleon a Josefína snažili zůstat spolu. Když se Napoleon stal francouzským císařem, jmenoval Josefínu dokonce císařovnou. Jejich manželství však čelilo dalšímu problému, protože Josefína nebyla schopna porodit Napoleonovi žádné děti, což bylo pro Napoleonovy politické ambice rozhodující. V roce 1809 se Napoleon rozhodl s Josefínou rozvést v naději, že se ožení s někým, kdo mu zajistí dědice.

Po rozvodu si Napoleon s Josefínou zachovali dobré vztahy a Josefína se dokonce podílela na zprostředkování Napoleonova sňatku s Marií Luisou Rakouskou. Josefína se o Napoleona nadále starala a blahopřála mu k novému sňatku. Zemřela v roce 1814 a Napoleon její smrt hluboce oplakával.

Problémy na všech frontách

Navzdory svému problematickému vztahu se Napoleon a Josefína snažili udržovat fasádu šťastného manželství. Často však spali v oddělených pokojích a jejich citový vztah se časem zhoršoval.

Zatímco v populární kultuře přetrvává romantizovaný obraz Napoleona a Josefíny jako velkého milostného příběhu, skutečnost jejich vztahu byla mnohem komplikovanější. Jejich manželství bylo poznamenáno nevěrou, citovým odstupem, a nakonec rozpadem z politických a osobních důvodů.

Další z mýtů, který se v některých zdrojích objevuje, jsou Josefininy zkažené zuby. Údajně je měla tak strašné, že to její krásu velmi poznamenávalo.

A co zuby? Pravda nebo mýtus?

Jeden z mýtů, které najdete při brouzdání internetem dokonce říká toto: Francouzská císařovna Josefína Bonapartová se v roce 1969 přenesla z Martiniku 18. století do Hollywoodu v Kalifornii. Zmatená, ale zaujatá se setkala s dívkou jménem Bambi, která ji uvedla do groovy světa 60. let. Vydaly se na dobrodružnou cestu a setkaly se s divy americké popkultury.

Josephininy černé a zkažené zuby se však staly překážkou, když zatoužila hrát ve filmu. Přestože toužila být slavná, její stav chrupu se ukázal jako náročný. Talentový agent jménem pan Bling navrhl historickou reklamu, která zahrnovala Josephininy jedinečné zuby jako součást jejího kouzla. Koncept byl určen pro zubní pastu s názvem "Perlové kapky", kde její pokusy o vybělení zubů komicky selhávaly.

Josefína neochotně souhlasila a přemýšlela o své minulosti s Napoleonem a o své vlastní aristokratické výchově. Vzhledem k rozšířené konzumaci cukru v její době viděla ve svých zubech ironii. Nakonec se Josephine stala tváří "perlových kapek" a získala si slávu jako žena s černými zuby a špatným dechem, která nemohla dosáhnout bílého úsměvu. Veřejnost přijala její nekonvenční půvab a ona ve své nečekané roli našla úspěch.

O tomto faktu, ale ani o zkažených zubech, ale nejsou nikde přímé důkazy. Proč by navíc tolik mužů Josefinu milovalo?

Zdroje: thefanatic.net, www.quora.com, en.wikipedia.org/wiki/Josephine_de_Beauharnais,  www.sense.fitness