V seriálu Krok za krokem hrál Brandon, známý jako J. T. Lambert, klíčovou roli. I v seriálu se potýkal s problémy, jako je dyslexie, a stal se emocionálním jádrem mnoha nezapomenutelných dějových linií. Byl to zkrátka typický problémový syn. Po skončení seriálu však jeho kariéra nabrala jiný směr.

Slibná filmová kariéra

Už před seriálem Krok za krokem měl Brandon Call působivý herecký životopis. Začínal v roce 1984 hostováním v pořadech jako Simon & Simon a Hotel a prosadil se v Disneyho Černém kotli, kde namluvil vílu č. 1.

Stálá role v mýdlové opeře Santa Barbara na NBC mu vynesla dvě ceny Young Artist Award a později si zahrál roli Hobieho Buchanana v první sezóně seriálu Baywatch.

Callova filmová kariéra si připisuje i role ve filmech Blind Fury a The Adventures of Ford Fairlane.

Se šoubyznysem skončil kvůli děsivé nehodě

Navzdory úspěchu se Call po skončení seriálu Krok za krokem rozhodl Brandon z Hollywoodu odejít. Přesné důvody jeho odchodu zůstávají nezveřejněny, ale spekuluje se, že významnou roli sehrála událost, která mu změnila život.

V září 1996 se Call po dopravní hádce stal účastníkem děsivé přestřelky. Šestkrát byl postřelen a jako zázrakem incident přežil, ale možná se pro něj stal zlomovým bodem na jeho hollywoodské cestě.

Podívejte se na video:

Zdroj: Youtube

Odnesl si trauma, říká „Kelly“

Christine Lakinová, jeho seriálová sestra prozradila médiím postřehy k tomuto traumatickému incidentu. Podle jejích slov Call závodil s jiným řidičem, dostal se do hádky na silnici a bohužel skončil ve slepé uličce, kde čekal agresor. Útočník ho šestkrát střelil. Navzdory otřesnému zážitku se Callovi podařilo dojet na policejní stanici, kde na schodech omdlel. Lakinová zdůraznilila, že podobná traumatizující událost může člověka hluboce ovlivnit a může vést až k jeho sníženému zájmu o cokoli a problémům se soustředit.

V současné době vede Brandon Call život mimo zábavní průmysl. Je mu 46 let, je šťastně ženatý, vychovává nevlastní dceru, a dokonce má ještě jednu dceru z předchozího vztahu, narozenou v roce 1998. Zajímavé je, že provozuje rodinnou čerpací stanici v San Diegu a žije spokojeným a soukromým životem. Je to vidět i na jeho postavě, protože se poměrně dosti zakulatil.

Cesta od srdcaře J. T. Lamberta k majiteli čerpací stanice se může zdát nečekaná, ale pro Brandona Calla je to volba, která mu přináší naplnění a štěstí. I když už možná není hollywoodskou hvězdou, jakou jsme znali kdysi, našel svůj klid mimo záři reflektorů a přijal novou životní kapitolu.

Zdroje:  screenrant.com, en.wikipedia.org/wiki/Brandon_Call, sip.denik.cz, people.com