Co dělá syn drogového krále Escobara: Věnuje se osvětě a bojuje proti zločinu

Lenka Samuely | 22. 1. 2021

Nebojí se minulosti, ani budoucnosti. Jeho životním cílem je žít v míru se světem, milovat svou ženu a syna a nemyslet na zločiny. Seznamte se se synem jednoho z největších drogových králů, Juanem Pablem Escobarem.  

"Nejúčinnějším nástrojem proti drogám je vzdělání."

Takový je názor Juana Pabla Escoary. Podle něho skutečně řídí svět peníze a politická mafie v pozadí. Čtyřiačtyřicetiletému architektovi, designérovi a spisovateli knih by se tento výrok dal věřit, jelikož byl až do svých sedmnácti let přímým svědkem obchodu s kokainem, který řídil jeho otec Pablo Escobar.

Bylo mu pouhých sedm, když si ho otec vzal stranou a řekl, že je bandita. Pro mnoho Kolumbijců jím opravdu byl. Zároveň byl ale trochu Jánošíkem, který bohatým bral a chudým dával. Kokainový král nechal stavět fotbalové stadiony s cílem zaměstnat dělníky a mládež, aby nebrala drogy, finančně podporoval neziskové organizace, jež se staraly o bezdomovce... V pěnězích se nejen topil, ale také jimi doslova zatápěl. Podle jeho syna se bohatství otce muselo vážit na kilogramy, protože by žádná banka na světě nedokázala tolik papírků v rozumném čase spočítat.

"Bez korupce a spoluúčasti tolika států by můj otec nepokročil ani o centimetr." Ve své knize a rozhovorech život mezi dětstvím a dospíváním, luxusem a neustálým strachem Juan dopodrobna rozebírá. Napsal knihu Pablo Escobar: Můj otec, která se okamžitě stala bestsellerem. Vystoupil v dokumentu Hříchy mého otce, jenž se připravoval pět let a kde se omlouval synům obětí, které jeho zesnulý otec nařídil zavraždit během deseti let terorizace v Kolumbii. Naposledy bylo drogového magnáta vidět online v rozhovoru se známým podnikatelem Robem Moorem. (Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=3JbUntvlhNs).

Svůj život zasvětil Juan rodině, práci a osvětě. "Děkuji mému otci za to, že nám ukázal cestu, kterou bychom se neměli vydat."

Už jako dítě byl svědkem různých přestřelek a výbuchů. U televizních zpráv se otec chlubil, koho zabil nebo jakou bombu nastražil. Občas musel utíkat ze školy, protože ho chtěli zastřelit lidé z konkurujícího kartelu. Na druhou stranu zažíval dětství plné pozornosti a lásky. "Když jsme dostali chuť na zmrzlinu nebo něco smaženého z fastfoodu z města, zavolal si otec pilota a řekl mu, ať nasedne do vrtulníku a letí to do Medellínu koupit,“ řekl Juan (Zdroj: https://www.grunge.com/189061/the-untold-truth-of-pablo-escobars-son-sebastian-marroquin/)

Ani luxusní rezidence, dovolené a soukromá ZOO nemohly nahradit vnitřní pocit strachu. "Chci se se světem podělit o to, kam vede účast v kruté hře obchodování s drogami. Dělám jen to, co považuji za správné. Pokud dokážu zabránit jedinému mladému člověku vstoupit do tohoto světa, bude to stát za to."

Jak vyprat peníze z drog? Přes směnárnu
Byznys

Jak vyprat peníze z drog? Přes směnárnu

"Narodil jsem se do světa plodného pro násilí. Vzhledem k tomu, že je to moje dědictví, moje jediná volba je hledat mír." Už jako malý byl Juan pacifista a svému otci říkal, že s jakoukoli formou násilí nesouhlasí. "Je velmi těžké se dostat z koloběhu násilí, když na vás útočí ze všech stran, ale nakonec zvítězil „duch dobra“. Nemůžeme změnit minulost, ale můžeme změnit přítomnost a budoucnost."

I proto se Juan rozhodl vrátit ke svému jménu a čelit celému světu a hlavně neviditelným nepřátelům, kteří se i dnes chtějí jeho zesnulému otci pomstít. (Zdroj: https://www.thestudentpocketguide.com/2020/08/trending/pablo-escobar-son-interview/)

(Zdroj citací: http://f3magazine.unicri.it/?p=27)

Tagy droga Kolumbie Medellín násilí Pablo Escobar Sebastián Marroquín