Juliin životní příběh není příliš šťastný. O jejím narození se toho příliš neví. Pravděpodobně přišla na svět v roce 1834 v mexické oblasti zvané Sierra Madre. Už od narození se svým vzhledem výrazně lišila od ostatních. Trpěla hned dvěma vzácnými onemocněními. První chorobu zdědila po svých předcích. Jednalo se o hypertrichózu terminis, která dívce způsobovala velmi hustý porost rovných černých chlupů, a to hlavně v oblasti hlavy. Druhá nemoc se jmenovala gingivální hyperplázie, kvůli které měla Julia abnormálně velké uši, nos, rty i dásně. Kromě toho přidal dívce osud do vínku nepravidelné, křivé zuby umístěné ve dvou řadách za sebou.

O jejím dětství a dospívání koluje více verzí. Podle jedné ji rodiče prodali do šoubyznysu, v jiné zase uprchla se svou matkou do lesa, odkud byla unesena. Příběhy se však potkávají v momentě, kdy měla Julia bydlet v domě guvernéra státu Sinaloa, Pedra Sancheze. Tento muž s ní měl zacházet jako se služkou. Opustila ho v roce 1854 poté, kdy ji jistý showman přesvědčil, aby vystupovala v Americe. Již koncem toho roku zpívala Julia v hudebním divadle Gothic Hall na Brodwayi.

Moc dlouho tam však nevydržela. Podařilo se ji utéct do Baltimoru s mužem, Theodorem Lentem, který se později stal jejím manželem. Zároveň byl také manažerem Juliiných vystoupení. Lidé zpěvačku neobvyklého vzhledu nazývali „opičí ženou“, „nepopsatelnou“, či „paviánskou dámou“. Julia však publikum neudivovala pouze vzhledem, ale také svou inteligentní povahou a především nádherným medovým hlasem.

Juliin manžel ji nechal podstoupit řadu lékařských vyšetření. Jeho cílem bylo, aby někteří, pravděpodobně podplacení, lékaři potvrdili jeho šílená tvrzení. Prohlašoval například, že Julie je výsledkem spojení člověka a zvířete, nebo že své dětství prožila v jeskyni.

V roce 1860, během turné v Rusku, porodila Julie chlapce. Ten naneštěstí po třech dnech po porodu zemřel. Ona pak pět dní poté podlehla poporodním komplikacím. Místo uctivého pohřbu však její manžel zvolil jinou cestu. Tělo Julie a jejich syna prodal za 500 liber Moskevské univerzitě. Tam byly jejich ostatky taxidermicky uchovány. Juliino tělo mělo být vycpáno a uloženo v anatomickém muzeu místní univerzity. Lent však změnil názor a koupil je za 800 liber zpět. Poté je ve své show ukazoval dál. Zajímavé je, že si po manželčině smrti našel Lent ženu s podobnými rysy. Není známo, co se s tímto podnikavým mužem přesně stalo, některé zdroje však uvádějí, že byl umístěn do psychiatrické léčebny, kde také zemřel.

Na konci 20. století se ve Švédsku proti pořadatelům podobných představení vzedmula vlna odporu, a těla Julie a jejího syna tak byla stažena z očí veřejnosti. Našli je bohužel vandalové, kteří tělíčko chlapce poškodili. O jeho pozůstatky se pak postaraly myši. Tělo Julie bylo zcizeno, později nalezeno a uloženo v anatomickém oddělení univerzity v Oslu. Až v roce 2013 se dočkalo řádného katolického pohřbu. Obřad sledovaly stovky lidí. Ostatky zpěvačky Julie jsou nyní uloženy na hřbitově v Sinaloa de Leyva.