Herečka Julie Jurištová se narodila 29. listopadu 1955. Navštěvovala Pražskou konzervatoř a následně pokračovala na DAMU, kde vystudovala v oboru herectví. Už v té době se objevovala na prknech několika divadel a také před kamerou. Byla nesmírně půvabná a její křehká krása ji přímo předurčovala k tomu, aby zářila v rolích nejrůznějších princezen. A právě v nich ji diváci naprosto zbožňovali.

Zdroj: Youtube

Kultovní pohádka

Její první významnější rolí byla úloha princezny Lady ve filmu Láďo, ty jsi princezna! Snímek, jehož předlohou je klasická pohádka od Boženy Němcové s názvem Princezna se zlatou hvězdou, byl tak trochu jinou pohádkou. Původní příběh byl totiž značně pozměněn a přetvořen, a tak z něj vznikla spíše moderní komedie s pohádkovými prvky. A dodnes je film stále velmi oblíben. Ne ale jen kvůli příběhu, ale právě také kvůli Julii Jurištové, která v něm coby princezna Lada doslova září.

Velká láska

Do Julie Jurištové se zamiloval nejeden divák. Její krásu ale obdivovali také její kolegové. Konkrétně herec Jan Hrušínský, se kterým si zahrála jak v pohádce Láďo, ty jsi princezna!, tak v seriálu Synové a dcery Jakuba Skláře. Přestože oba mlčeli o tom, zda je někdy spojoval více než jen přátelský a pracovní vztah, jejich spolupracovníci o jejich lásce dobře věděli.

Ti v té době uváděli, že Julie Jurištová a Jan Hrušínský tvoří krásný pár, a dokonce byl jejich vztah velmi vážný. V plánu byla i svatba. Z té ale nakonec sešlo a ani jeden z dvojice o vztahu nikdy na veřejnosti nemluvil.

Před kamerou už nezáří

Julie Jurištová měla svou kariéru slušně rozjetou a v jednom čase přecházela z role do role. Po revoluci ale ze světa filmu odešla a začala se věnovat hlavně divadlu.

Na konci 90. let si založila svou vlastní divadelní společnost, která se soustředila hlavně na divadelní představení určená pro nejmenší. Po letech se ale rozhodla věnovat se i vážnějším představením, jež jsou vhodná i pro starší publikum.

O svém soukromí ale dodnes nerada mluví. A tak není vůbec známo, zda je vdaná a či má děti. Jediné, co se ví, je, že ji láska k divadlu dosud neopustila.

Zdroje: fdb.cz, zeny.iprima.cz, blesk.cz