Véronique Genestová jako neohrožená a inteligentní Julia Lescautová stále inspiruje a dokazuje tak nadčasový odkaz kriminálního seriálu, který je zajímavý i po dekádách.

Seriál, který se vysílal v letech 1992 – 2014, zaujal diváky nejen napínavým policejním dramatem, ale také ukázal pozoruhodný talent a charisma jeho hlavní představitelky.

Životní role Véronique Genest

Julie Lescautová ztvárnila v seriálu obětavou a bystrou policejní komisařku, která víceméně harmonicky proplouvá profesním a osobním životem. Tato role otevřela ve francouzské televizi nový prostor. Síla, inteligence a lidskost komisařky Lescautové vnesly do ženských rolí v tomto žánru nový rozměr.

Véronique Genestová se narodila 26. června 1956 ve francouzském Meaux jako Véronique Combouilhaudová. Herecká kariéra této hvězdy trvá již více než tři desetiletí a její filmografie zahrnuje pozoruhodné filmy a četné televizní role.

Ale byla to právě Julie Lescaut, která ji ve Francii i mimo ni proslavila.

Seriál, který definoval jednu éru

Komisařka Lescautová, kterou vytvořil Alexis Lecaye, byla průkopnickým francouzským policejním seriálem, který podrobně popisoval vyšetřování vedené Genestovou a jejím týmem. Jeho úspěch v různých zemích podtrhl univerzální přitažlivost celého příběhu a postav.

Seriál je dodnes připomínán pro svou silnou, vícerozměrnou ženskou postavu, což byla v době jeho premiéry rarita. Julie Lescautová byla průkopnicí, která v žánru policejního dramatu připravila půdu pro vyváženější zobrazení žen ve vedoucích rolích.

Nejen Julie Lescautová

Véronique Genestová je sice nesmazatelně spjata s rolí komisařky Lescautové, ale její dílo zahrnuje celou řadu filmových i televizních postav, kde každá role ukázala její hereckou všestrannost, od dramatu až po komedii.

I proto Genestové přínos francouzskému filmu a televizi nezůstal bez povšimnutí. Za své výkony si vysloužila uznání kritiků a několik ocenění a stala se tak jednou z uznávaných francouzských hereček.

Život po Lescautové

Po skončení seriálu Julie Lescautová Véronique pokračuje v herecké práci a objevuje se v různých rolích, které prozkoumávají různé aspekty jejího hereckého umění. Její neutuchající přitažlivost a talent zůstávají patrné v každém projektu, do kterého se pustí.

Je až k nevíře, že vypadá stále stejně, jako by nestárla. Poznali byste ji? Posuďte sami:

Inspirace i v životě poznamenaném osudovými událostmi

Genestová ve svých 67 letech nejeví žádné známky zpomalení kariéry. Stále je dynamickou osobností francouzského zábavního průmyslu, která se ujímá rolí, jež zpochybňují stereotypy a inspirují nové herecké generace.

I proto, že se jako herečka stále vyvíjí, bude se na její přínos televizi a filmu nepochybně vzpomínat ještě dlouhá léta. Stále inspiruje svou oddaností svému řemeslu a schopností navázat kontakt s diváky po celém světě.

Poslední roky ukázaly Veroničinu houževnatost a všestrannost na plátně i mimo něj. Přestože čelila osobním výzvám, včetně těžké dopravní nehody, kterou prodělal její manžel a která měla za následek vážná zranění, zůstala silnou osobností a veřejně se svěřovala s obtížemi i s procesem zotavování.

Otevřenost a přímost

Otevřenost Genestové se vztahuje i na její finanční postřehy, když v jednom rozhovoru odhalila nepoměr mezi jejím příjmem v důchodu a jejím přínosem zábavnímu průmyslu. Otevřeně prozradila výši svého důchodu a naznačila, že neodráží hodnotu její kariéry, i když ani ta se neobešla bez kontroverzí a výzev.

Genestová se otevřeně vyjádřila k tomu, že byla vyloučena z televizní adaptace kvůli odlišným názorům, což poukazuje na složitost orientace v politickém prostředí zábavního průmyslu. Její odhodlání říkat své názory někdy vedlo k napětí s osobnostmi z branže i s veřejností, přesto zůstává vlivnou a respektovanou osobností francouzské kultury.

Není tajemstvím ani to, že Genestová prošla také významnými osobními proměnami. S veřejností se podělila i o svou cestu za hubnutím, v níž poukázala na oddanost zdraví a pohodě.

Podívejte se na toto video:

Zdroj: Youtube

 

Zdroje: en.wikipedia.org, www.programme-tv.net, www.programme-tv.net, www.purepeople.com