Kukura, známý pro své filmové i divadelní role i role v televizních seriálech, dlouhá léta vedl Divadlo Aréna v Bratislavě. Jeho umělecké ambice se promítaly i do jeho osobního života, kde si vedle mnohých úspěchů vybudoval i impozantní portfolio nemovitostí.

Juraji Kukurovi trvalo celých deset let, než své honosné sídlo prodal. Po celou dobu, co se snažil obchod uzavřít, za cenu, jíž si představoval, se jakýmkoli otázkám ohledně prodeje obřího domu v samém srdci Bratislavy vyhýbal.

V roce 2020 se konečně dočkal a podle slovenských médií prodal svou honosnou vilu pod Slavínem za cenu v přepočtu 30 milionů korun. Završil tak velkou kapitolu svého života a novou otevřel.

Desetileté čekání na toho pravého kupce se tedy herci s obrovským charismatem skutečně vyplatilo.

Příběh vily pod Slavínem

Slavín je prestižní bratislavskou čtvrtí, něco jako pražská Hanspaulka nebo Hradčany. Samotná stavba přitom představuje vkus a priority tohoto slavného slovenského herce.

Legenda slovenského herectví si mohla dovolit to, o čem se mnohým jen zdá. Juraj Kukura si postavil nemovitost vyčnívající mezi jinými nejen svým šarmem, ale i lokalitou.

Kukurova vila, nebo spíše palác, se pyšní úchvatným výhledem na Bratislavu, i příběhem, který je stejně fascinující jako její majitel.

Kukurův nyní už bývalý domov se rozkládá na pozemku o rozloze 340 metrů čtverečních. Tato patrová honosná vila byla Kukurovým útočištěm i v době, kdy čelil obvinění z emigrace.

Jako populární herec ověnčený mnoha cenami totiž hojně hrál v Německu a pendloval mezi Slovenskem, Čechami a Německem.

To se ale komunistickým pohlavárům nelíbilo, takže Kukuru prohlásili za emigranta, což velmi ovlivnilo jeho tehdejší hereckou kariéru u nás. Po revoluci se samozřejmě vše obrátilo v dobré a Kukura je dnes ředitelem Divadla Aréna a stále pendluje mezi Bratislavou, Prahou a Hamburkem. Nyní ale zcela legálně.

Je tedy pochopitelné, že tak obrovskou vilu herec již nepotřeboval. Je o něm však známo, že rodina je pro něj vším a svou ženu i syna velmi miluje. Syn dnes již sedmasedmdesátiletého herce je uznávaným profesorem biofyzikální chemie, který působí v Oxfordu. Nyní ale zpět k vile.

Prodej, na který se čekalo deset let

Ačkoli prodej honosné vily trval dlouho, nakonec se ji podařilo prodat za cenu převyšující milion eur.

Realitní kanceláře nabízely Kukurovu vilu dlouhá léta za cenu, která vyvolávala zdvižené obočí u potenciálních kupců. Ale herec stál neoblomně za svou cenou. Až v roce 2020 se zadařilo a vilu prodal. A jak to vevnitř vypadá?

Vila jsou vlastně tři samostatné bytové jednotky se třemi oddělenými vchody. V době prodeje byla vila částečně zrekonstruovaná a v jednom z bytů byla i finská sauna.

Z 340 metrů čtverečních zaujímá zastavěná plocha 121 metrů a téměř 32 metrů teras.

V podkroví se nachází loft s vchodem na terasu s nádherným výhledem, je zde pokoj, koupelna a průchozí šatna.

I v druhém podlaží je samostatná mezonetová bytová jednotka, která má čtyři pokoje a plochu 174 m2. Je zde hala, kuchyně a dva neprůchozí pokoje, koupelna s toaletou a finská sauna. I zde je další dvacetimetrová terasa.

V první patře je pak další, stometrový velký třípokojový byt a v přízemí dvou a půl pokojový byt s přímým vstupem do zahrady.

Nový vlastník tak tehdy koupí získal nejen prostornou vilu, ale také domov schopný poskytnout útočiště hned třem rodinám. Každá z bytových jednotek disponuje, jak jsme psali, vlastním vchodem a moderními vymoženostmi.

O prodeji hovoří i tento krátký dokument:

Zdroj: Youtube

Prodej vily může sice symbolizovat konec jedné éry v Kukurově životě, ale zároveň je i začátkem něčeho nového.

Juraj Kukura prodal dům za cenu, kterou si představoval a nyní může žít s vědomím, že jeho bývalá vila poslouží dalším generacím a stane se svědkem nových příběhů.

Zdroje: www.poznatsvet.cz, www.blesk.cz, www.ahaonline.cz, www.ahaonline.cz