Jak se dostat do filmu?

Jsou dětské hvězdičky, které pocházejí z hereckých rodin, jiné projdou konkurzem či si je režiséři vyberou ve školních lavicích. Půvabná dáma z titulního obrázku svou první malou roličku dostala v pěti letech ve snímku Zírej, holube. Ke krátké kariéře dětské herečky ji přivedla sestřenice její maminky, či náhoda, dá se říct. Od svého známého, který pracoval jako asistent režie se totiž dozvěděla o přípravě filmu Nefňukej, veverko a svou malou příbuznou dovedla na konkurz.

Ta se filmovému štábu zalíbila a dostala hned hlavní roli Kačenky Znamínkové, kterou si zopakovala ve volném pokračování Veverka a kouzelná mušle.

Této náročné role se zhostila na jedničku. O tři roky později proto získala další, kterou se zapsala do povědomí diváků. Tentokrát jako malá školačka Kačenka Mahlerová s poněkud neobvyklým dědictvím – údajnou nemovitostí ve Vídni. Tipli byste si podle obrázku, o jakou pohádkovou komedii se jedná?

Pokud jste filmovými fanoušky víte, že název filmu je Kačenka a strašidla a jeho pokračování Kačenka a zase ta strašidla. V Domě hrůzy ve vídeňském Prátru, který jí odkázal pacient „dedeček“, se kterým se po operaci slepého střeva skamarádila, rozkýváním hodin oživí tři figuríny: dr. Caligariho, Elvíru a čarodějnici Bertu. Vzpomenete si na její jméno?

Pryč od Kačenky

Filmová Kačenka po kariéře herečky netoužila. Nelíbilo se jí ani, že během natáčení zameškala školu. Ač měla individuální plán výuky, učivo musela dohánět. Vystudovala dvojjazyčné – česko-španělské gymnázium. Chtěla studovat práva, nakonec se rozhodla pro Policejní akademii české republiky, kde získala titul magistry. K němu přidala „Ing.“ z managementu na Vysoké škole zemědělské.

Už jako studentka získávala zkušenosti u významné české společnosti jako sekretářka, později manažerka. Dle dostupných informací tento post zastává i nadále, ale několik posledních let žije v zahraničí. Miluje kočky a jako chovatelka britských krátkosrstých a kartouzských koček se s nimi účastní mezinárodních výstav.

Její jméno je Helena Vitovská a narodila se 30. července 1982.

Zdroje: www.tvguru.cz, www.extra.cz