Brazilský chirurg Liacya Ribeiro se svého času staral o dva významné, navzájem spřízněné klienty: jedním byl italský premiér Silvio Berlusconi, druhým libyjský vůdce Kaddáfí. "Byl to milý člověk, ale vyžadoval, abych za ním se svým týmem jezdil do bunkru ve dvě hodiny v noci," vyjádřil se o Kaddáfím Ribeiro.

Diktátor si podle něj nechával vpichovat pod kůži botulotoxin, protože počasí na poušti vysušuje pleť a způsobuje předčasnou tvorbu vrásek. Objednával si také vlasové implantáty, jelikož nebyl spokojen se svým ustupujícím čelem. "Veškeré zákroky jsme prováděli jen s lokálním umrtvením, nikdy ne v celkové anestezii. Kaddáfí se bál, že by někdo využil jeho bezvědomí a zavraždil ho," vysvětlil chirurg.

Komu se chtěl libyjský vůdce tolik líbit? V první řadě svému národu, před kterým vystupoval v televizi. Potom také vzácným zahraničním návštěvám, včetně bývalé americké ministryně Condoleezzy Riceové, do které se platonicky zamiloval. A možná chtěl zaimponovat i mladým ženám, jež s ním trávily noci v jeho ložnici. Mnohé zde ovšem skončily nedobrovolně.

Jeho kuchař Faisal po převratu v roce 2011 vypověděl, že Kaddáfí v posteli za jedinou noc obvykle vystřídal čtyři až pět dívek. Některé z nich musely být ihned poté převezeny do nemocnice s vážným vnitřním poraněním. Diktátor si prý potrpěl na drsné sexuální praktiky a bylo mu zcela jedno, zda je dívka přežije.

Na druhé straně trpěl mizivým sebevědomím a strachem z impotence. Modré pilulky na povzbuzení erekce konzumoval v takovém množství, že mu je jeho osobní zdravotní sestra schovávala, aby se nepředávkoval.

Kuchař Faisal také vzpomínal, jak si Kaddáfí nechal přivézt z pařížské vykřičené čtvrti jakýsi přístroj, který mu měl prodloužit penis. Není ale známo, do jaké míry toto zařízení fungovalo.