Australská Hora smrti

Díky novému výzkumu se objasnila záhada podivné australské žulové hory. Je známá jako Hora smrti. Často se jí také přezdívá australský "bermudský trojúhelník".

Hora ležící na australském Dálném severu, které se mezi tradičním domorodým obyvatelstvem říká Kalkajaka byla dlouhé roky opředená tajemstvím. Byla totiž epicentrem nevysvětlitelných zmizení. 

Ta se zde odehrávala již od 19. století. Lidé v blízkosti hory mizeli neznámo kam a jejich ostatky se po dlouhou dobu nacházely všude kolem. 

Hora smrti se nachází přibližně 25 kilometrů od Cooktownu. Podle legendy, vycházející ze starých domorodých příběhů, bývala Kalkajaka hrozivým bojištěm mezi rodovými klany. 

Možná i z tohoto důvodu ji původní obyvatelé říkají Kalkajaka, což v překladu znamená "kopí". Ačkoliv je Hora smrti opředená záhadami, jde o zcela impozantní pohoří. 

Kalkajaku tvoří žulové kameny velkých rozměrů, které se povalují jeden na druhém. Právě kameny pak stojí za příběhy lidí, kteří se zde ztratili neznámo kam. 

Záhada ztracených lidí

Měli to být především dávní objevitelé, kteří zde spolu se svými koňmi a dobytkem, mizeli mezi obřími kameny. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Celou záhadu pomohl vyřešit až vědec českého původu, který k tomu, aby jí přišel na kloub, se rozhodl do Hory smrti spustit. 

„Spustili jsme se do obří propasti. Uvnitř jsme našli prostornou komoru s chodbami rozbíhajícími se do všech stran. Rozhodli jsme se vydat tou nejširší, která vedla šikmo dolů. Cesta končila. Bylo to hrůza. Všude kolem mě se začaly strhávat balvany, které divoce skákaly a cestou narážely do stěn a končily několikasekundovým volným pádem. Ozvěna nám prozradila, že propast je hluboká několik metrů,“ uvedl Mackerle. 

Právě hluboké propasti a labyrint chodeb vedl mnoho těch, kteří sem zavítali, na jistou smrti. Bez dovednosti dobře se orientovat, rychle zabloudili a najít cestu ven bylo zkrátka nemožné. 

Důvod povalujících se ostatků je ale ještě jeden. Pokud zde bojovaly rodové klany, způsobily tyto potyčky obrovské ztráty na životech. Těla mrtvých zůstala přesně tam, kde původně padla a jedinou připomínkou pak byly kosti, které se mezi kameny nacházejí. 

Zdroje: en.wikipedia.org, www.indigenous.gov.au, www.phantomsandmonsters.com