Kvalitní spánek je pro náš spokojený život zcela zásadní. Jeho dlouhodobý nedostatek má vliv na naše fyzické i psychické zdraví. Pokud zrovna zažíváme náročné období, spí se nám obtížně.


Stejně tak, když nám není dobře, nebo nás trápí zažívání. Velký vliv má umístění postele v ložnici. Možná tomu teď ještě nevěříte, ale vyzkoušejte přemístit nábytek a přestěhujte si postel podle následujících doporučení.


Umístění ložnice v domě nebo bytě


Důležité je umístění vaší ložnice v bytě nebo domě. Samozřejmě není vhodné mít pokoj, ve kterém spíte s okny do rušné ulice. Příjemné není ani pokud vaše ložnice sousedí přes tenkou zeď například s toaletou sousedů.


Je důležité, aby byla vaše ložnice nejklidnější místností. Záleží na velikosti pokoje, ale pokud to jen jde, pokuste se upravit uspořádání nábytku podle starodávného moudrého učení feng-šuej. To zaručuje nejen kvalitní spánek, ale zároveň příliv pozitivních událostí ve vašem životě.


Feng-šuej


Nejvhodnější umístění postele je na sever, západ, jihovýchod a východ. Podle této filozofie byste neměli mít nikdy postel naproti dveřím v jedné linii, protože to přináší smůlu a špatnou energii. Zároveň není šťastné, když máte při spánku nohy směrem ke dveřím.


„Sever podporuje klid a může pomoci s nespavostí starším osobám. Spánkem na jihovýchodní straně podpoříte dobrou komunikaci, tvořivost, aktivní život a růst. Severozápad je ideální pro dlouhý a hluboký spánek. Západní strana je pro spánek dobrá, navíc údajně pomáhá ke zlepšení finančních příjmů. Na druhou stranu však podporuje lenost,“ uvádí na svém webu Materasso, výrobce ortopedických matrací a postelí. 


„Východ podporuje profesní růst a optimismus. Naopak se vyhněte posteli, kde byste měli hlavu otočenou na severovýchod. Můžete si přinést neklidné spaní a noční můry. Jižní strana podporuje vášeň, ale není vhodná pro regeneraci během spánku a moc byste se pak nevyspali. Obdobně se vyhýbejte také jihozápadu, protože tato strana může způsobit ztrátu životní rovnováhy,“ radí dále odborníci na spánek z webu Materasso.

Na co si dát pozor


 Postel uprostřed místnosti symbolizuje neukotvenost a nejistotu. Zároveň takové umístění vyžaduje prostorný pokoj. Ustálit energie můžete pomocí koberce, který prostor zútulní a postel ukotví.


V menších ložnicích se z praktických důvodů často postaví postel do rohu. Je to z toho důvodu, že je potřeba ji vměstnat mezi okno a topení, nebo jiné kusy nábytku. V tomto případě chce naopak nechat kolem lože trochu místa.

Podle feng-šuej spaní s nohama ke dveřím zkracuje život. Špatně působí i věci uskladněné pod postelí, protože tím pádem tam neproudí energie. Samozřejmě pokud potřebujete úložný prostor, nedá se nic dělat. 

Důležité je mít věci pod postelí srovnané a uklizené. Je potřeba mít věci v ložnici čisté a urovnané, tím prostor udržujete v harmonii. Dejte si pozor na geopatogenní zóny pod vaší postelí.

Elektro detox

Do vaší ložnice nepatří v žádném případě mobilní telefony, počítače, laptopy ani televize. Tyto moderní vymoženosti narušují zdravý a kvalitní spánek svým zářením. Proto je nechávejte ve vedlejší místnosti a pořiďte si klasický budík.

Zdroj: https://bydleni.instory.cz, www.denik.cz