Gábina z Kamarádů

Půvabná blondýnka, Lenka Pletková, provdaná Kaplanová, se stala herečkou ve 12 letech. Šla tehdy jako doprovod na konkurz se svým sousedem Otou a namísto jeho vybrali ji. Režisér připravovaného seriálu Kamarádi ji obsadil do hlavní role Gábiny

„Ota se naštval a přestal se mnou kamarádit," vzpomíná někdejší dětská herečka. Na druhé kolo konkurzu tak jela Lenka sama. Gábina byla její první a zároveň i poslední rolí. 

V době, kdy začala natáčet Kamarády, seriál o partě pražských dětí, bylo Lence pouhých 12 let. Ambice stát se herečkou ale neměla. 

Natáčením seriálu Kamarádi strávila Lenka přibližně dva roky svého života. Mladá herečka se díky natáčení stala populární. Jak ale sama uvedla: „Na obrazovce jsem se sobě vůbec nelíbila. Když jsem se sledovala v televizi, zavírala jsem oči a byla hodně kritická," přiznala Lenka.

Lenka si seriálem vydělala rovných 15 tisíc korun. Na tu dobu opravdu velké peníze, které půjčila rodičům na koupi chalupy. 

Nechce o filmu ani slyšet

Poté, co Lenka ukončila základní a střední školu, vystudovala žurnalistiku. Psaní bylo odjakživa jejím velkým koníčkem. 

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Lenka dnes spoluvlastní reklamní agenturu a vydává časopis s názvem Rezidenční péče, který se zaměřuje na sociální zařízení, jejich pracovníky i obyvatele.

Živí se tím, co vystudovala. Její časopis je odborný čtvrtletník. Lenka Pletková, o níž se toho příliš neví, se po Kamarádech již v žádném filmu ani seriálu neobjevila. Přesto se stala díky občasným reprízám známou postavou i pro další generace dětí.

Volný čas tráví Lenka na své chalupě a také v blízké restauraci svého kamaráda a dětského hereckého kolegy, Michala Michálka alias Ferdy. „Jezdím k němu na kole, má moc dobré pivo," uvedla Lenka. 

Zdroje: www.csfd.cz, www.lifee.cz, www.csfd.cz