Kam zmizela krásná Laura z Románu pro ženy: Přerušila kariéru a vypadá skvělě

Zuzana Kanócz v Románu pro ženy

Zuzana Kanócz v Románu pro ženy

Foto: ČSFD

Filmové zpracování knižní předlohy Michala Viewegha Román pro ženy se v roce 2005 dočkalo velkého diváckého ohlasu. V hlavní roli mladé redaktorky Laury se představila atraktivní Slovenka Zuzana Kanócz, která se tak stala dosĺova přes noc hvězdou. Potom se ale ze světa filmu vytratila a na dlouhou dobu se na ni zapomnělo.

Zuzana Kanócz se natáčení Románu pro ženy hodně obávala. V té době měla na kontě jen drobnou roličku ve snímku Kruté radosti a další herecké zkušenosti sbírala pouze na divadelních prknech. Ze stovek uchazeček si však režisér Filip Renč vybral právě ji, a tak ho nemohla zklamat. Film se setkal s komerčním úspěchem, do kin se na něj přišlo podívat přes půl milionu lidí. Zuzana se stala v Čechách i na Slovensku známou a žádanou herečkou.

"Śla jsem z projektu do projektu, práce bylo hodně, až jsem na to nadávala," přiznala Zuzana s odstupem času. Pracovní vypětí jí překvapivě nepřineslo uspokojení z dobře rozjeté kariéry, ale spíš pocity vyhoření a vyčerpání.

Přemíra práce a málo odpočinku možná byly i důvodem, proč v roce 2012 potratila své první očekávané dítě. Byla tehdy již v 5. měsíci těhotenství a s manželem Jurajem Lojem se na miminko velmi těšili. Smutná událost Zuzanu utvrdila v přesvědčení, že musí zvolnit pracovní tempo. Za šest měsíců se jí podařilo otěhotnět znovu.

Pracovní přestávka vykonala své, a Zuzana je dnes na prahu čtyřicítky šťastnou maminkou tří ratolestí: pětiletého Lucase, tříleté Izabelly a roční Leyly. Své mateřské zkušenosti zúročila v televizním seriálu Jsem máma, viděli jsme ji ale také v sériích Labyrint, Tajné životy nebo Milenky. Těžko však říct, zda si divák tuto elegantní dámu spojí s rozpustilou Laurou z Románu pro ženy. Zuzana se za 15 let hodně změnila, výrazně zkrátila účes a poutá k sobě pozornost nevšední oduševnělou krásou. Proměnu můžete posoudit ve fotogalerii.