Příběh tohoto zajímavého kamene začíná náhodnou trhlinou, která se v megalitu vytvořila přibližně před 500 lety. V prasklině se objevily čínské znaky, které ve zjednodušeném i tradičním čínském písmu hláskovaly větu Čung Kuo Gong Chan Dang Wang, tedy Komunistická strana Číny se zhroutí. Úžasný aspekt však spočívá v odhadovaném stáří kamene - pochází z doby před neuvěřitelnými 270 miliony let, z období permu.

Kámen je naprosto jedinečný

K náhodnému objevu tohoto artefaktu došlo při úklidu mezinárodní fotografické expozice Duyun. Od té doby se kámen stal středem vědeckého zájmu a přilákal vědce z prestižních institucí, jako je Čínská akademie věd a Čínská univerzita geověd.
Odborníci byli ohromeni stářím kamene, přičemž významní vědci jako Li Ting-dong, Liou Bao-ťün a Li Feng-lin tvrdili, že znaky nevytvořila lidská ruka. Považují jej za jedinečný kámen, který nemá žádné srovnatelné protějšky. Nápis o rozměrech přibližně jednoho metru čtverečního je pro badatele další záhadou kvůli své orientaci zleva doprava - což v době, kdy údajně vznikl, nebylo běžné.

Jedná se o taktický tah?

Zatímco skeptici navrhují, že nápis na kameni byl uměle vyroben za účelem zvýšení turistického ruchu, vědci takovým tvrzením oponují poukazem na geologickou stavbu oblasti, která je v souladu s odhadovaným stářím kamene. Zástupce šéfredaktora deníku People's Daily Liang Heng položil zajímavou otázku, v níž zdůraznil skepsi, která tento fenomén obklopuje, ale zároveň vyzval ke zvážení nepopiratelných důkazů, které má před sebou.

Další vyšetřování odhalilo, že "kámen skrytých slov" spadl z nedalekého horského útesu v údolí řeky Zhangbu a zanechal po sobě odpovídající důlek. Tento geologický detail přispívá k záhadě, která obklopuje výskyt nápisu v puklině. Podívejte se na video:

Zdroj: Youtube

Tváří v tvář tomuto záhadnému kameni a jeho dávnému proroctví zůstává mnoho otázek nezodpovězených. Jak se v této puklině objevil takový nápis? Jaké síly formovaly kámen a jeho poselství v průběhu 270 milionů let? Kámen skrytých znaků nepřestává zpochybňovat naše chápání historie a nechává nás přemýšlet o hloubce jeho významu a tajemstvích, která skrývá. Každopádně odpovědi ještě neznáme, ale v současné době je kámen jednou z hlavních atrakcí v Národním geologickém parku Qiannan Pingtang.

Zdroje: www.ancient-code.com, en.wikipedia.org/wiki/Hidden_character_stone, thechinaproject.com