Kandidáti na prezidenta 2023? Známé tváře, právnička Kajínka, Babiš a další

Veronika Lišková | 4. 6. 2021
Petr Hannig už sbírá podpisy nutné ke kandidatuře.
Andrej Babiš je premiérem České republiky.
Miroslava Němcová je druhá kandidující žena.

Kandidaturu v prezidentských volbách za dva roky již ohlásili senátoři Pavel Fischer a Marek Hilšer či advokátka Klára Long Slámová. Vážně ji zvažuje ale například Michael Kocáb, generál Petr Pavel nebo Danuše Nerudová. Server Novinky.cz přinesl seznam potenciálních kandidátů. 

Do seznamu kandidátů na budoucího prezidenta se nedávno přidala advokátka Klára Long Slámová. Rozšířila tak seznam už jistých zájemců, kterými jsou senátoři Pavel Fischer a Marek Hilšer.

Oba tito kandidáti se o post prezidenta ucházeli už v roce 2018. Sázková kancelář Fortuna již před nějakou dobou vypsala kurzy na největší favority, kteří by v prezidentských volbách v roce 2023 mohli zvítězit.

Záhadná Renáta Kellnerová: Kdo je žena, která převzala impérium PPF
Magazín

Záhadná Renáta Kellnerová: Kdo je žena, která převzala impérium PPF

Žebříček za posledních několik týdnů zaznamenal několik menších změn, na první příčce ale i nadále zůstává premiér Andrej Babiš. Za ním se na druhém místě nachází armádní generál Armády České republiky ve výslužbě Petr Pavel.

Změna nastala na třetím místě žebříčku. Ještě donedávna tuto pozici držela ekonomka a rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová, kterou vystřídal bývalý prezident Václav Klaus starší. Danuši Nerudovou tak odsunul na čtvrté místo. Pětici uzavírá senátor a bývalý kandidát na prezidenta ve volbách v roce 2018 Pavel Fischer.

https://g.cz/kdo-se-stane-novym-hradnim-panem-v-roce-2023-zajemci-se-pomalu-ale-jiste-hlasi/

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/do-boje-o-hrad-se-prihlasili-prvni-zajemci-sazkari-vsak-veri-babisovi-40361440

https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_zajemců_o_kandidaturu

Tagy Andrej Babiš Armáda České republiky Danuše Nerudová Klára Slámová Marek Hilšer Michael Kocáb Pavel Fischer Petr Pavel Sazka Václav Klaus