Nejen v rozlehlých a tajemných hlubinách oceánu, ale někdy i bezprostředně pod hladinou, se odehrávají neuvěřitelné a úchvatné události. Tak tomu bylo i v případě, kdy se skupina rybářů setkala s monstrózním mořským dravcem, z něhož mrazí. Podívejte se na video:

Zdroj: Youtube

Záběry na videu ukazují okamžik, při kterém se zastavuje srdce, když žraloka černoploutvého spolkne celého obrovský atlantský kanic (anglicky grouper), jehož váha se odhaduje na neuvěřitelných 230 kg.

A jaký je celý příběh?

Rybářská posádka vedená kapitánem Johnem Brossardem se vydala na typický lov žraloků u pobřeží Goodlandu v USA. Netušili, že se stanou svědky podívané, která je zanechá v naprosté nevěřícnosti, s otevřenými ústy.

Zatímco rybáři vytahovali svůj úlovek, dva nebo tři žraloci obrovští se nenápadně usadili pod lodí a netrpělivě čekali na svou příležitost.

Jenže pak se stalo něco zcela nečekaného, jak vidíte i zde.

Ve zlomku vteřiny se čelisti zaklaply a mohutný kanic pohltil nic netušícího žraloka, takže posádka byla ohromena silou a rychlostí útoku. Když obrovská ryba vítězoslavně odplavala a pozřela svou potravu, rybářský vlasec se nemohl vyrovnat jeho síle a nakonec pod náporem praskl.

V podstatě jsme lovili žraloky, když se najednou pod lodí začali potloukat dva nebo tři velcí žraloci a čekali na náš úlovek. Říkali jsme si: 'Páni, to je neuvěřitelné! Něco se chystá sežrat žraloka a je to větší než žralok'. Byli jsme velmi překvapení. V podstatě to žraloka sežralo, strhlo a přetrhlo vlasec. Používali jsme padesátikilový testovací vlasec a ten nestačil," sdílí svou zkušenost kapitán.

Vítejte v Everglades

K incidentu došlo v oblasti známé jako floridské Everglades, kde spolu v neustálém boji o přežití žije řada hrozivých tvorů. Toto nezkrocené prostředí obývají žraloci, aligátoři, krokodýli, krajty, delfíni a kapustňáci. Posádka si byla dobře vědoma přítomných nebezpečí, protože bylo pozorováno, že i žraloci býčí se stávají obětí zuřivého apetitu krokodýlů a větších ryb.

Kapitán John Brossard se zamýšlí nad touto zkušeností a uvažuje o pověsti žraloků a realitě jejich chování. Uznává sice, že představují potenciální nebezpečí, ale domnívá se, že žraloci jsou často obětí nepochopení. Ve svém přirozeném prostředí tito vrcholoví predátoři prostě jednají podle svých instinktů a reagují na podněty ve svém okolí. Přesto je při setkání s nimi na místě opatrnost, zejména v kalných vodách, kde může záměna identity vést k neblahým následkům.

Toto mimořádné setkání je připomínkou nezkrotné divočiny, která se v našich oceánech nachází.

Zdroje: www.mirror.co.uk, en.wikipedia.org/wiki/Grouper, en.wikipedia.org/wiki/Everglades