Karavan eleMMent PalazzoLuxus: Nejluxusnější obytný automobil

Lenka Samuely | 20. 1. 2021
Koupelna se zasklenou dešťovou sprchou velikosti 1,5 metru čtverečních a světelnou terapií
Střešní terasa Sky Lounge je nejvýraznějším rysem Karavanů Palazzo
Futuristicky vyhlížející karavan "eleMMent Palazzo" nabízí originalitu, kam lidské oko dohlédne

Futuristicky vyhlížející karavan "eleMMent Palazzo" nabízí originalitu, kam lidské oko dohlédne. Ve více než 190 zemích byl experty na motorismus uznán jako nejluxusnější a bezpochyby nejvýraznější doposud existující obytný automobil.

Jeho design mluví sám za sebe. Kombinuje totiž základní prvky ze světa motoristického sportu, letectví a jachtingu.

Nezvyklý vzhled kabiny je vyroben s extrémní přesností za použití vysoce výkonných materiálů z uhlíkových vláken. Spodní část karavanu má připomínat linie závodních automobilů a nabízí dokonale promyšlenou aerodynamiku.

Kokpit má centrální digitální přístrojové vybavení a ovládání inspirované kokpity tryskových letadel. Řízení je ale intuitivní s cílem připomenout luxusní limuzínu. Panoramatické čelní sklo inspirované helikoptérou lze pomocí nastavitelného systému ochrany před sluncem ztmavit ve dvou fázích.

STŘEŠNÍ TERASA

Palazzo je postavený na podvozku nákladního vozu Volvo a výkon 600 koní tvoří šestiválcový řadový motor Volvo, jehož autorem je Luigi Colani, otec otce tzv. Biodynamického průmyslového designu používaného v některých vozidlech BMW, Alfa Romeo a Fiat.

Robustní konstrukce s tloušťkou stěn 60+ mm poskytuje vynikající stabilitu a izolační bezpečnost srovnatelnou s expedičními vozidly provozovanými v extrémních terénech. Designové linie však autoři zachovali elegantní s integrovanými okny připomínající jachtu a s jemným chromovým lemováním, které zahrnuje nepřímé osvětlení.

Karavan je dvoupodlažní s možností rozšíření jak do šířky, tak do výšky. Stisknutím tlačítka se vám vysune další obývací místnost nebo střešní terasa. Dohromady má 68 metrů čtverečních, 13,70 metrů na délku, 4-6 metrů na výšku (podle stavu vysunutí střešní terasy) a při plném rozšíření 5 metrů na šířku.

I když je vůz obrovský, pomáhá ušetřit 20 % paliva oproti jiným karavanům. "Jsme velmi hrdí na náš aerodynamický design. Umožňuje nám to vylepšovat také efektivitu kamionové dopravy, která je také součástí silnic," řekl v rozhovoru pro Barcroft Cars March Marchi, prezident Marchi Mobile.

Deset nejpozoruhodnějších mostů světa: Patří mezi ně i náš Karlův
Cestování

Deset nejpozoruhodnějších mostů světa: Patří mezi ně i náš Karlův

POSTEL JAKO PRO KRÁLOVNU

Uvnitř je velkorysý obývací pokoj, který lze zdvojnásobit, kompletní obývací stěna s TV, krbem a barem. Horní část je vyhrazena pro odpočinek a relaxaci. Nachází se zde ložnice s masivní manželskou postelí velikosti King (vyrábí ji stejná společnost, která dodává postele britské královské rodině a je považována za nejpohodlnější na světě) a koupelna (se zasklenou dešťovou sprchou velikosti 1,5 metru čtverečních a světelnou terapií). K dispozici je také otevřený kuchyňský kout.

Podlahy jsou vyhřívané a jedinečný systém cirkulace vzduchu umožňuje vytvářet různé teplotní zóny. Dva generátory energie a inteligentní systém řízení spotřeby, společně se schopnostmi skladování vody zajišťují, že tento karavan může zůstat na silnici i na delších přejezdech. Střešní terasa Sky Lounge je nejvýraznějším rysem Karavanů Palazzo. Stisknutím tlačítka vyjede rozkládací pohovka, stůl i okolní osvětlení.

Tohle jsou nejkrásnější hotelové bazény světa
Cestování

Tohle jsou nejkrásnější hotelové bazény světa

„Filozofií při stavbě našich vozidel je svoboda dělat to, co si každý myslí, že je nemožné. Cítíte se jako kdybyste létali. Je to prostě zábava,“ říká Marchi o Palazzu a dodává: "Je vyroben pro nadšence s mimořádným vkusem." Tento designový karavan je dostupný zhruba od 38 až 58 milionů Kč.

Tagy Alfa Romeo BMW design Fiat Luigi Colani terasa Volvo Cars