Ani svatba s knězem a přímluva Jana Pavla II nezachránila krásnou vražedkyni

Nataša Slánská | 23. 9. 2020
Karla Tuckerová
Budova, ve které byla Karla Tuckerová popravena
Popravčí komora

Vražda Jerryho Deana a jeho přítelkyně byla naprosto zbytečná. Vrazi si z jeho domu odnesli jen nějaké díly na motorku a po měsíci je policie stejně dostihla. Zbytek života strávili v texaském vězení čekáním na smrtící injekci.

Rodačka z Houstonu Karla Faye Tuckerová (1959 – 1998) se v mládí chytla špatné party. Od útlého věku vynikala krásou a zvláštním kouzlem. V 21 letech začala chodit s o 14 let starším Dannym Garrettem, který se pohyboval mezi motorkáři a užíval s nimi drogy. Po jednom takovém drogovém dýchánku se Garrett s Tuckerovou jedné červnové noci roku 1983 vloupali do domu svého známého Jerryho Deana s úmyslem ukrást motorku.

Dean se ale vzbudil a chtěl volat policii. To zloději nechtěli dopustit, a tak ho Garrett několikrát udeřil kladivem. Poté odešel do garáže hledat věci, které by se daly zpeněžit. Karla Tuckerová zůstala se zbitým Deanem sama v jeho ložnici. Nemohla snést jeho chroptění, a tak popadla krumpáč a začala jím do těžce zraněného muže sekat. Když se Garrett vrátil, zasadil mu ránu poslední, smrtelnou.

Vtom si Karla všimla, že se pod postelí schovává neznámá žena a třese se strachy. Debbie Thorntonová se předchozí den pohádala se svým manželem a noc trávila v posteli svého kamaráda. Horší čas a místo si nemohla vybrat.

Vražedkyně Katherine Knight: Naservírovala dětem k večeři jejich otce
Magazín

Vražedkyně Katherine Knight: Naservírovala dětem k večeři jejich otce

Karla Tuckerová vytáhla ženu z jejího úkrytu a napadla krumpáčem i ji. Později se přiznala, že s každým úderem "prožívala orgasmus". Společně s Garrettem ubili k smrti i druhou oběť. Domů se vrátili potřísnění krví a s velmi ubohým lupem.

Policie je zadržela zhruba po pěti týdnech. Následujícího roku byli oba vrazi texaským soudem odsouzeni k trestu smrti.

Zatímco po Garrettovi od té doby už ani pes neštěkl, Karla Tuckerová k sobě připoutala pozornost médií a veřejnosti. Ve vězení se totiž obrátila na křesťanskou víru a svých činů upřímně litovala. Začalo to tím, že si v rámci vězeňského vzdělávacího programu vypůjčila Bibli. "Vůbec jsem nevěděla, co to čtu. A najednou jsem klečela uprostřed cely na kolenou a prosila Boha o odpuštění," vypověděla později odsouzená.

Ačkoli je stát Texas udílením nejvyšších trestů "proslavený", v případě žen zde soudy bývaly milosrdnější. Poslední popravenou ženou v tomto státě byla Chipita Rodriguezová, kterou oběsili v roce 1863. Nebylo proto divu, že se kolem Tuckerové strhla bouřlivá diskuze a mnozí pro ni požadovali milost. Tím spíš, že ve vězení začala zcela nový život s novou vírou a provdala se za reverenda, který ji v její duchovní cestě podporoval.

Jodi byla vyhlášena nejkrásnější vražedkyní všech dob, doživotí jí ale zůstává
Magazín

Jodi byla vyhlášena nejkrásnější vražedkyní všech dob, doživotí jí ale zůstává

Čekání na vykonání rozsudku se protahovalo. Za Tuckerovou se přimlouval papež Jan Pavel II., italský premiér Romano Prodi, a dokonce i bratr zavražděné Debbie. Žádost o milost však byla v roce 1998 definitivně zamítnuta. Popravě mohl na poslední chvíli zabránit texaský guvernér George W. Bush, ale neučinil to.

Jako poslední jídlo si Karla Tuckerová zvolila banán, broskev a salát s dresinkem. Zemřela po podání smrtící injekce 3. února roku 1998 ve věku 38 let.

Tagy Bible George W. Bush Houston Jan Pavel II. policie Romano Prodi Texas