Říká se, že je jedním ze „Sedmi divů Rumunska". Osm metrů vysoký a dvanáct metrů široký blok šedého kamene připomíná z určitého úhlu egyptskou sfingu. Na jeho vrcholu sedí hlava, u níž jsou zřetelné velké oči, drobný nos a pootevřená ústa.

Skála byla poprvé vyfotografována v roce 1900 a od té doby nepřestává fascinovat. I přesto, že se největší soše na světě vytesané z jednoho kusu kamene nápadně podobá, nevytvořily ji lidské ruce, ale vítr, slunce a déšť.

Karpatská sfinga v Rumunsku

Již odpradávna je obklopena řadou mýtů a tajemných příběhů. Jedna z nejznámějších legend říká, že když kdysi Egypťané putovali směrem do své zaslíbené země, na cestě narazili na skálu v Bucegi. Postava se jim tak zalíbila, že si podobnou vytesali i doma. Následně zjistili, že se sfingy propojily časovým tunelem. V jeho prostorech se má nacházet obrovská knihovna, jež nabízí odpovědi na nejpalčivější otázky lidstva.

O sfinze se navíc tvrdí, že je obklopená silnou pozitivní energií. Každý rok 28. listopadu se u ní scházejí lidé z celého světa, kteří věří, že po západu slunce její tvář vyzařuje léčivé paprsky. Ty dokáží zneškodnit jakoukoli nemoc.

Důkazem toto má být Francouzka, jež po nehodě na lyžích zůstala na invalidním vozíku. V roce 2013 ji vzaly kamarádky na poznávací dovolenou po Evropě. Když navštívila rumunské město Sibiu, zdál se jí sen. V něm se ji zjevila sfinga z Bucegi. Vidina byla tak reálná, že ihned po probuzení začala žena pátrat, zda skála opravdu existuje.

Léčivá rumunská sfinga

Když s překvapením zjistila, že ano, vydala se na strastiplnou cestu. Jakmile pohlédla sfinze do tváře, objevila se energetická pyramida s léčivými silami. „Dáma s fialovým kloboukem", jak se turistce začalo přezdívat, měla spatřit také bránu do paralelních vesmírů a události z jiných dob. Následně se postavila na vlastní nohy.

Zdroj: Youtube

Další legendy vypravují, že na vrcholu kamene byli obětováni lidé nebo, že se pod ním ukrývá jeskyně, kde mají mimozemské civilizace uloženy zásoby paliva. Vědci však upozorňují, že sfinga je jen obyčejnou skálou. Její kouzlo tkví v jediném - podněcuje lidskou fantazii.

Zdroj:

www.secretromania.com, www.virily.com, www.romaniatourstore.com